Piątek, 22 października 2021

Muzeum Historii Polski udostępniło bezpłatnie cykl audiobooków pt. “Cuda Polski” nagranych przez Danutę Stenkę, Wiktora Zborowskiego, Olgę Bołądź, Marcina Bosaka i Krzysztofa Czeczota.

“W okresie II Rzeczypospolitej seria ilustrowanych przewodników ‘Cuda Polski’ była niezwykle popularna i odgrywała ważną rolę w budowaniu wśród Polaków dumy z własnego kraju, świadomości jego przyrodniczych walorów i bogatej historii. Współczesnym odbiorcom ‘Cuda Polski’ pomogą zrozumieć, jak wyglądał nasz kraj w dwudziestoleciu międzywojennym, jak patrzyliśmy wówczas na naszą historię i z czego byliśmy dumni” – czytamy w informacji.

Muzeum Historii Polski wybrało do nagrania pięć tytułów: “Warszawę” Aleksandra Janowskiego, “Polesie” i “Huculszczyznę” Ferdynanda A. Ossendowskiego, “Morze i Pomorze” Jerzego Smoleńskiego i “Sandomierskie” Aleksandra Patkowskiego”.

Cykl audiobooków został bezpłatnie udostępniony na portalu muzhp.pl, na kanale YouTube MHP, w aplikacji Audioteka, a także w księgarni internetowej Publio.

Audiobooki historyczne “Cuda Polski” zostały sfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa” na lata 2017-22.

Podaj dalej
Autor: W