Poniedziałek, 18 września 2023
Wnioski tylko do 30 września

Rozpoczął się ostatni w tym roku nabór do Gdańskiego Funduszu Zakupu Wydawnictw. Do 30 września gdańskie księgarnie kameralne i wydawnictwa mogą składać wnioski o zakup wybranych pozycji książkowych i albumów muzycznych.

Wnioski należy składać za pośrednictwem formularza elektronicznego systemu Witkac.

Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw skierowany jest do księgarzy kameralnych i wydawców prowadzących działalność i odprowadzających podatki w Gdańsku. Zgłaszać można tytuły z zakresu literatury pięknej, poezji, literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a także wydawnictwa muzyczne. W konkursie mile widziane są nowości, w tym także z gatunku young adult, książki o Gdańsku i gdańskich twórców. Do zakupu można również zgłaszać tytuły, które powstały przy wsparciu stypendium kulturalnego Miasta Gdańska.

Zakupione wydawnictwa są przeznaczone m.in. na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez Gdańsk, jako rzeczowe wsparcie tzw. Wielkiego Maratonu Czytelniczego – ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży i przekazywane do filii bibliotecznych oraz filii bibliotek szkolnych.

Gdański Funduszu Zakupu Wydawnictw jest częścią programu Gdański Fundusz Wydawniczy, który został zainaugurowany w 2020 roku jako odpowiedź Miasta na kryzys branży księgarskiej wywołany epidemią Covid-19. Gdański Fundusz Wydawniczy to dwa niezależne programy: Gdański Funduszu Zakupu Wydawnictw oraz Gdański Fundusz Promocji Wydawnictw.

Szczegóły dotyczące składania wniosków w poszczególnych programach zostały szczegółowo opisane w regulaminie.

W sprawie Gdańskiego Fundusz Zakupu Wydawnictw informacji udziela Hanna Łozowska: tel. + 48 58 323 61 19,
e- mail: hanna.lozowska@gdansk.gda.pl

Podaj dalej
Autor: W