Wtorek, 15 kwietnia 2003
Do norweskiej sieci księgarskiej Notabene należy ponad 70 placówek działających w Norwegii, w tym roku planowane jest otwarcie dwóch księgarń w Danii. Na polski rynek firma weszła w 1996 roku jako spółka z o.o. i obecnie prowadzi 4 księgarnie: w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Łodzi (otwarta w październiku 2002 roku). Głównym udziałowcem polskiej spółki jest sieć Notabene. Właściciele byli zainteresowani nowym rynkiem, stąd decyzja rozszerzenia firmy na kraj europejski. Wybór padł na Polskę, choć Alicja Hyjek-Hansen, reprezentantka firmy, przyznaje, że tutejszy rynek księgarski w znacznym stopniu różni się od norweskiego, na którym przede wszystkim nie ma takiej ilości małych podmiotów wydawniczych. Większość wydawców jest zrzeszona w dwóch grupach, które prowadzą wspólną dystrybucję książek, co bardzo ułatwia dostęp do informacji. Nie może być mowy o takiej sytuacji, że wydawca nie chce swojej książki sprzedać jednej księgarni, a sprzedaje innej. Tak naprawdę chaos i bałagan jaki opanował polski rynek książki z niczym nie da się porównać. Wszystkie księgarnie Notabene usytuowane są w dużych centrach handlowych, gdzie każda …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 661 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się