Piątek, 14 lutego 2014
Zgłoszenia do konkursu do 15 lutego!


„Magazyn Literacki KSIĄŻKI” ogłasza szóstą edycję konkursu na najlepsze przewodniki turystyczne i publikacje kartograficzne 2013 roku.

Publikacje turystyczne w konkursie rozpatrywane będą w dwunastu kategoriach:

przewodnik tekstowy,

przewodnik ilustrowany,

przewodnik kieszonkowy,

przewodnik dla aktywnych,

atlas turystyczny,

mapa i plan turystyczny,

książka podróżnicza,

album,

przewodnik dla dzieci 

przewodnik mobilny

książka reportażowa

przewodnik kulinarny.

Laureat trzynastej kategorii – Wydarzenie Roku – wyłaniany jest spośród propozycji zgłaszanych przez członków jury. Nagroda za Wydarzenie Roku 2012 trafia do Wydawnictwa Czarne – za odnowienie reportażu literackiego, w istotny sposób przyczyniając się do renesansu zainteresowania gatunkiem w Polsce. O wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych można przeczytać w relacji z maja 2013. Do tej pory Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku przyznano: Wydawnictwu Naukowemu PWN za wprowadzenie na rynek marki Global PWN oraz serii „Rough Guides”, Wydawnictwu Otwartemu za wprowadzenie serii podróżniczej „Otwarte na Świat” i Agorze za wykreowany przez nią gatunek spacerownika.

Laureaci Nagrody Magellana zostaną uhonorowani statuetkami oraz dyplomami w trakcie Warszawskich Targów Książki.

Nagroda Magellana (nagroda główna w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”) została powołana w 2008 roku w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych (przewodników, albumów, map, atlasów itp.). Życzeniem organizatorów jest, aby przyznawane nagrody były nie tylko wyróżnieniem dla najlepszych publikacji, lecz także ważną informacją handlową dla dystrybutorów, a przede wszystkim wskazówką dla samych turystów, którym coraz trudniej dokonać właściwego wyboru spośród kilkunastu tytułów poświęconych tym samym destynacjom.

Wydawcy mogą już nadsyłać zgłoszenia, dołączając po trzy egzemplarze każdej publikacji na adres: Magazyn Literacki KSIĄŻKI, ul. Mazowiecka 6/8 p. 416, 00-048 Warszawa.  Koszty uczestnictwa w konkursie wynoszą 150 zł + VAT od każdego zgłoszonego tytułu. W przypadku zgłoszenia przez dane wydawnictwo więcej niż pięciu tytułów, za każde kolejne zgłoszenie opłata rejestracyjna wynosi 90 zł + VAT. Termin zgłaszania publikacji upływa 15 lutego.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie:
www.najlepsze-przewodniki.pl

Kontakt z organizatorem konkursu:

Ewa Zając
Biblioteka Analiz Sp. z o.o.
ul. Mazowiecka 6/8 pok. 416
00-048 Warszawa
e-mail: ewa_zajac@rynek-ksiazki.pl

Patronami medialnymi Nagrody Magellana są:

                                            
              

 

tel. (22) 828 36 31
www.najlepsze-przewodniki.pl

Podaj dalej