Wtorek, 27 grudnia 2016
Marta Kwaśnicka i Renata Lis
Nagrodę Literacką Skrzydła Dedala, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową, w roku 2016 otrzymały ex aequo Marta Kwaśnicka za książkę "Jadwiga" (Teologia Polityczna) oraz Renata Lis za książkę "W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu" (Sic!). Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w środę 21 grudnia w Pałacu Rzeczypospolitej w obecności dr hab. Magdaleny Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laudacje wygłosili o. Janusz Pyda OP i Tomasz Burek. Uczestników uroczystości powitał dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski. Następnie prof. Włodzimierz Bolecki przedstawił uzasadnienie werdyktu jurorów: - Marta Kwaśnicka, autorka książki "Jadwiga", nagrodzona została za podjęcie niemodnego tematu świętości i odpowiedzialności politycznej w średniowieczu, oraz przedstawienie go w takiej formie, że staje się on nie tylko pasjonujący, ale i aktualny - mówił przewodniczący Jury Nagrody. - Renata Lis, autorka …
Wyświetlono 25% materiału - 128 słów. Całość materiału zawiera 514 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się