Czwartek, 12 maja 2022
Zgłoszenia do 8 lipca

Tegoroczny XXVI Festiwal Nauki w Warszawie odbędzie się w dniach od 16 września do 30 września. W trakcie Festiwalu wraz z Instytutem Książki i miesięcznikiem „Nowe Książki” zostanie przyznana nagroda „Złota Róża” dla najlepszej napisanej po polsku książki popularyzującej naukę (książka musi być wydana w ostatnich 12 miesiącach).

Spośród zgłoszonych książek jury nagrody wybierze grupę nominowanych tytułów oraz jedną zwycięską publikację. W składzie jury nagrody „Złota Róża” zasiadają: dr Stanisław Bajtlik (przewodniczący), prof. Magdalena Fikus, red. Małgorzata Borczak oraz red. Grzegorz Filip.

Laureat otrzymuje nagrodę pieniężną, a także zaproszenie do wygłoszenia wykładu w ramach kolejnej edycji Festiwalu Nauki w Warszawie. Wydawca zwycięskiej książki może promować ją i sprzedawać podczas wydarzeń festiwalowych. Informacja o przyznaniu Nagrody zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej, na profilu w portalu Facebook oraz trafi do mediów współpracujących z Festiwalem.

W tym roku zgłaszać można pierwsze wydania książek opublikowanych między 1 lipca 2021 roku a 30 czerwca 2022 roku.

Aby zgłosić książki należy:

  1. Przesłać na adres poczty elektronicznej marcingolab@uw.edu.pl dane książki (lub książek) – autora, tytuł, miejsce i rok wydania – a także załączyć skan lub obraz okładki/okładek.
  2. Przesłać najpóźniej do 8. lipca 2022 roku dwa egzemplarze książki/książek na adres:

Festiwal Nauki

ul. Żwirki i Wigury 93

02-089 Warszawa

(z dopiskiem na paczce: Złota Róża 2022)

Regulamin dostępny jest na stronie: https://festiwalnauki.edu.pl/regulamin-nagrody-zlota-roza

W ubiegłorocznej edycji nagrodę „Złota Róża” otrzymała książka Andrzeja Kajetana Wróblewskiego pt. “Historia fizyki w Polsce” (Wydawnictwo Naukowe PWN). W ostatnich latach laureatami Nagrody byli Łukasz Lamża za książkę “Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze?” (Czarne, 2020), Urszula Zajączkowska za książkę “Patyki, badyle”, (Marginesy, 2019), Michał Heller za książkę “Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem” (Copernicus Center Press, 2015), Marek Grajek za książkę “Nie tylko Enigma. Ryba, która przemówiła” (Wydawnictwo PWN, 2013), Marcin Ryszkiewicz za książkę “Homo sapiens. Meandry ewolucji” (Wydawnictwo CiS, 2013), Tomasz Rożek za książkę “Nauka po prostu. Wywiady z wybitnymi uczonymi” (Wydawnictwo Demart, 2011).

Podaj dalej
Autor: ET