Czwartek, 20 stycznia 2022
Zgłoszenia tylko do jutra

Trwa doroczny konkurs Lubuskie Wawrzyny, organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: Wawrzyn Literacki i Naukowy.

Pierwszy raz w historii Lubuskich Wawrzynów odbędzie się plebiscyt online Nagroda Czytelników.
Głosowanie w tym konkursie rozpocznie się 31 stycznia. Zakończenie konkursu nastąpi 16 lutego.

Wawrzyn Literacki organizowany jest w tym roku już po raz 28. Plebiscyt adresowany jest do autorów związanych z województwem lubuskim, a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach.

Z kolei Wawrzyn Naukowy, w tym roku organizowany po raz 17., ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej.

Zgłoszenia książek posiadających ISBN oraz materiałów dziennikarskich wydanych w 2021 roku przyjmuje główny organizator – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (II piętro – sekretariat).

Warunkiem zgłoszenia książek do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Naukowego jest dostarczenie osobiście lub pocztą trzech egzemplarzy publikacji.

Warunkiem zgłoszenia książek do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Naukowego jest dostarczenie osobiście lub pocztą 3 egzemplarzy publikacji. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 21 stycznia.

Zwycięzców tegorocznych Lubuskich Wawrzynów poznamy podczas uroczystej Gali zaplanowanej na 24 lutego. Laureaci otrzymają statuetki – „Srebrne Pióra” oraz nagrody pieniężne.

Partnerem w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego jest Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze i Związek Literatów Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Partnerami w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego są: Uniwersytet Zielonogórski, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w ramach którego działa Collegium Polonicum w Słubicach), Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Filia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.
Szczegółowe zasady konkursu dostępne są na stronie internetowej Konkursu www.wawrzyny.norwid.net.pl

Patronem medialnym konkursu jest

 
Podaj dalej
Autor: ET