Piątek, 7 grudnia 2018
Nowości wydawnictwa Psychoskok

Każdy w swoim życiu ma inne priorytety, cele i dla każdego coś innego będzie ważne. Dla jednych cenną wartością będzie życie w luksusie, dla innych podróże czy dobra zabawa każdego dnia. Jednak dla zdecydowanej większości są to przede wszystkim zdrowie, przyjaźń i najważniejsza – miłość. Uczucie, które uskrzydla, daje poczucie spełnienia, bezpieczeństwa. Wszelkie problemy, które wydawały się nie do rozwiązania, w obliczu miłości są niczym.

Jednak pamiętać należy o tym, że miłość choć piękna i cudowna, czasami przyjmuje inne oblicza. Bywa, że przez nią bardzo cierpimy, tęsknimy i komplikujemy własne życie do granic możliwości.

Wiele jest książek przedstawiających różne odcienie miłości. Jedną z autorek, która przepięknie przedstawia to w swoich książkach jest Anna Wysocka-Kalkowska. Niesamowita kobieta, która w swoich powieściach opisuje odczuwane emocje, kształty, zapachy, smaki i uczucia. „Kiedy wiosna nie nadchodzi”, „Moje życie bez ciebie” i „Taniec z motylami” to magiczne opowieść o aniołach, dziwnych zbiegach okoliczności, ogromnej przyjaźni i oczywiście miłości.

(…) kiedy się kocha i kiedy przychodzi szczęście, to trzeba je chwycić w ramiona i po prostu na moment o wszystkim zapomnieć”

O książkach autorki można mówić i pisać bez końca. Dają poczucie wewnętrznego wyciszenia i utwierdzają w przekonaniu, że szczęście osiągalne jest zawsze. Optymistycznie nastrajają pokazując, jak życie potrafi zaskoczyć. Autorka w sposób bardzo subtelny nakłania czytelnika do refleksji na temat rodziny i bliskich osób. Dlatego podczas czytania nie raz uroni się łzę, bądź wybuchnie śmiechem. Anna Wysocka-Kalkowska z każda kolejną książką rozwija swój warsztat pisarski, ale wciąż tak samo zachwyca i wzrusza. Nakłania do spełnienia marzeń i odnalezienia swojego miejsca w życiu.

Przy tych powieściach serce bije zdecydowanie mocniej. Bo dobre uczucia motywują do działania i sprawiają, że chce się żyć. Autorka podkreśla w swoich powieściach, żebyśmy kurczowo nie trzymali się przeszłości, bo szczęście stoi obok nas i czeka aż pierwsi zrobimy krok w jego stronę.

http://www.psychoskok.pl/produkt/kiedy-wiosna-nie-nadchodzi/

http://www.psychoskok.pl/produkt/moje-zycie-bez-ciebie/

http://www.psychoskok.pl/produkt/taniec-z-motylami/

Miłość – uczucie znane od wieków. Całkowicie nieobliczalne i nieprzewidywalne. Zazwyczaj spada na nas jak przysłowiowy grom z jasnego nieba, a potem? Niech się dzieje co chce. Dokładnie w takiej sytuacji znalazła się główna Alicja, bohaterka książki „Finezja uczuć” Anety Krasińskiej. Przykładna żona i matka, która nagle zakochuje się w innym mężczyźnie. Banalna sytuacja jakich wiele. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Mariusz nie był księdzem.

Życie jest skomplikowane i zupełnie nieprzewidywalne”

Zauroczona sobą para odkrywa wspólną pasję, która rozbudza w nich niepohamowane uczucie. Życie kobiety wywraca się do góry nogami. Wspólne wyjazdy i krążące wciąż myśli wokół kochanka, powodują kolejne problemy. Bo przecież z takiej sytuacji i „zakazanej miłości” nie sposób wyjść bez żadnych ofiar.

http://www.psychoskok.pl/produkt/finezja-uczuc-wydanie-ii-poprawione-i-uzupelnione/

Jaki los potrafi być przewrotny, wie chyba każdy. Poukładane życie może wywrócić się do góry nogami w jednej sekundzie. Przekonała się o tym Iza, bohaterka książki Grażyny Mączkowskiej „Inny wariant życia”. Kobieta wraz ze swoim mężem wiedli spokojne życie, choć role nie były podzielone równomiernie. Opiekowanie się chorowitym dzieckiem sprawiło, że Iza dopiero po latach mogła dokończyć swoje studia, w czasie gdy Janusz realizował się zawodowo. Jedna z kobiet, którymi otaczał się jej mąż w pracy została przyjaciółką kobiety. Niefortunny wypadek sprawił, że Iza często odwiedzała jej rodzinny dom odkrywając powoli mroczną i koszmarną przeszłość dziewczyny.

Choćbyś miała najbardziej skrupulatnie przygotowane plany, choćbyś uparcie i po kolei realizowała je, to nie wszystko ci się uda, gdy życie dzielisz z kimś (…)”

Książka bardzo refleksyjna, emocjonalna, ucząca przebaczania i pokazująca jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina. Bo czasem warto zaakceptować co jest i było, by wybaczyć i żyć w zgodzie z samym sobą.

http://www.psychoskok.pl/produkt/inny-wariant-zycia/

W „Tatuażach podświadomości” również Grażyny Mączkowskiej, mamy przyjaźń trzech przyjaciółek, jako najcenniejszą wartość. Dzięki wsparciu, którym darzą się naprzemiennie, są w stanie przetrwać najtrudniejsze chwile swojego życia. A jest ich sporo. Autorka na przykładzie problemów jednej z bohaterek pokazuje jak przeżycia z dzieciństwa, zwłaszcza te złe, wręcz traumatyczne mają wpływ na dorosłe życie. I przede wszystkim jak ważna jest wówczas przyjaźń i wsparcie osób, które są blisko nas. Mimo ciężkich chwil, powieść jest bardzo refleksyjna i optymistyczna. Mając wokół siebie grono takich kobiet, tak zgranego teamu, wszystko musi skończyć się dobrze.

http://www.psychoskok.pl/produkt/tatuaze-podswiadomosci/

Przyjaźń i miłość, każdy tego potrzebuje. To poczucie radości z przebywania razem. Wiary, że można liczyć na bliską osobę w każdej sytuacji. Bo miłość i przyjaźń zbliża do siebie ludzi. To najcenniejsze wartości w życiu każdego z nas. Dzięki nim czujemy się bezpiecznie. Z nimi życie ma sens. To wartości, które zawsze trzeba pielęgnować i o nie dbać.

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-na-jesienne-wieczory-top-10/

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/mistrzynie-powiesci-obyczajowych-poznaj-najlepsze-autorki/

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-o-pracy-milosci-i-namietnosci/

http://www.psychoskok.pl/

Źródło: inf. komercyjna - wyd. Psychoskok