Czwartek, 24 maja 2018
XVI edycja konkursu GrandFront
Na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 14 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVI edycji Konkursu na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2017. Nagrody wręczono w 8 kategoriach konkursowych, a także wręczono nagrody specjalne. Nagrodę główną zdobyła redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” za okładkę wydania nr 135 z 2017 roku, której autorem jest Cezary Cichocki. Podczas Gali wręczono także nagrodę specjalną Jury, zrealizowaną pod honorowym patronatem dziekana Wydziału Grafiki ASP, którą otrzymała Joanna Rusinek za ilustracje do tekstów o molestowaniu kobiet, które ukazały się na łamach „Tygodnika Powszechnego” w numerach 44 i 47 z 2017 roku. Wielokrotny finalista Konkursu GrandFront i konkursów międzynarodowych Tomasz Bocheński otrzymał Nagrodę honorową ArtFront za osiągnięcia w projektowaniu prasy. Nagroda GrandFront to jedno z najbardziej prestiżowych polskich wyróżnień dla twórców grafiki prasowej. Organizowany już po raz szesnasty Konkurs był miejscem prezentacji twórczych pomysłów, inspirujących technik i profesjonalnie opracowanych okładek gazet i czasopism. Od lat w Konkursie udział biorą twórcy oraz redakcje tytułów ogólnokrajowych oraz lokalnych, liderzy w swoich segmentach oraz pisma, które dopiero debiutują na rynku. Na przestrzeni 16 lat statuetki GrandFront trafiły w ręce najwybitniejszych polskich grafików zajmujących się projektowaniem prasowym. - Polski rynek prasowy ulega dynamicznym zmianom, co doskonale widać na przykładzie zwycięzców poszczególnych edycji Konkursu GrandFront. Zmieniają się nagradzane tytuły, poruszane tematy czy stosowane na okładkach techniki i rozwiązania. Zmienia się także sam Konkurs, który ewoluowuje wraz z całym rynkiem. Nie zmienia się jedno – GrandFront to wciąż najważniejsza nagroda na rynku, która trafia do autorów najciekawszych i najważniejszych okładek danego roku – powiedział Wiesław Podkański, prezes Izby Wydawców Prasy, a także przewodniczący Jury Konkursu. W tegorocznej edycji do Konkursu przystąpiło ponad 60 redakcji, które mimo ograniczenia dopuszczalnej liczby zgłaszanych okładek, przesłały 263 prace w 8 kategoriach dla prasy drukowanej (tj. Dzienników, Gazet lokalnych, czasopism z grupy: Polityka, gospodarka i społeczeństwo, Lifestyle, Rodzina i dom, Kultura i sztuka, Nauka, technologie i profesje oraz Hobby), a także 24 zgłoszeń do nagrody specjalnej jury przyznawanej za okładki, które w innowacyjny oraz kreatywny sposób łączą ideę, tekst i rozwiązania graficzne. Podobnie jak w ubiegłych latach, najwięcej prac spłynęło w kategorii Nauka, technologie i profesje (51 okładek) oraz Rodzina i dom (47 prac). Najbardziej kameralną kategorią była kategoria Kultura i sztuka (10 okładek). Zwycięzców Konkursu wyłoniło 30-osobowe Jury, w którym zasiedli cenieni twórcy grafiki prasowej, redaktorzy, dyrektorzy artystyczni, jak również wydawcy. Wybór tegorocznego zwycięzcy poprzedzony był burzliwą dyskusją, a przy …
Wyświetlono 25% materiału - 395 słów. Całość materiału zawiera 1581 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się