Piątek, 4 stycznia 2019
Termin mija 10 stycznia

W siedemnastej edycji konkursu „List do ulubionego pisarza”, towarzyszącego co roku Poznańskim Targom Książki (do zeszłego roku targom „Pegazik – Książka dla Dzieci i Młodzieży”), Polskie Towarzystwo Wydawców Książek zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorzy zachęceni są licznym udziałem w tych konkursach i bardzo interesującymi nich wynikami, czego przykładem był ubiegłoroczny „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce”.

W otrzymanym komunikacje czytamy: „aż trudno uwierzyć, ale w 2004 roku, w pierwszym konkursie Wasi starsi koledzy – którzy są teraz dorosłymi osobami i może mają swoje własne dzieci – pisali „List do ulubionego pisarza”. A nas dręczy pytanie, co by było gdybyśmy zadali Wam to samo zadanie dzisiaj? Na ile zmieniły się Wasze gusty czytelnicze dziś, kto i co jest dziś dla Was ważne. Bawi Was, wzrusza, zachwyca. Czy bohater powinien być księciem, rycerzem, a może zdobywcą kosmosu, a może Waszym kolegą, lub koleżanką. No i kto z pisarzy, polskich, światowych. Z żyjących, czy tych którzy już odeszli, jak na przykład pani Wanda Chotomska, czy Stanisław Lem. Możecie pisać bez ograniczeń, do wszystkich, nawet do samego Christiana Andersena, lub Astrid Lindgren. To nic, że od dawna nie ma ich z nami. Ale pozostała po nich literatura, słowo pisane, nadal żywe, mówiące o sprawach ważnych i aktualnych – ponadczasowych”.

Najciekawsze, najoryginalniejsze i samodzielne prace (napisane odręcznie – ale starannie i czytelnie – lub komputerowo) zostaną nagrodzonę – tak jak w latach ubiegłych – dyplomami i książkami. Objętość prac do 2 stron formatu A4 (ważna treść, a nie objętość). I nieprzekraczalny termin składania prac – do 10 stycznia 2019 roku., bo prace nadesłane po tym terminie nie będą przyjęte!

Jury oceniać będzie prace w poszczególnych grupach wiekowych, zgodnie z regulaminem konkursu.

Prace konkursowe wraz z wypełnioną (czytelnie i dokładnie) kartą zgłoszeniową prosimy przesyłać na adres: Wydawnictwo Miejskie POSNANIA, ul. Ratajczaka 44. 61-728 Poznań – z dopiskiem na kopercie: Konkurs „List do ulubionego pisarza”
Wszystkim Uczestnikom organizatorzy życzą powodzenia i zapraszają do udziału w Konkursie
a Wychowawców, Bibliotekarzy, Opiekunów oraz Dyrektorów szkół
proszą o życzliwą pomoc organizacyjną,

Poznańskie Targi Książki odbywać się będą w dniach od 1 do 3 marca 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas nich też ogłoszone zostaną wyniki Konkursu.

Wyniki Konkursu zajdą się również na stronach internetowych:
www.targiksiazki.pl
www.ptwk.pl
www.wydawca.com.pl
www.wmposnania.poznan.pl

Organizatorzy zapraszają serdecznie do odwiedzenia Targów, gdzie będzie można zobaczyć piękne książki oraz spotkać ulubionych pisarzy i ilustratorów, a także wziąć udział w interesujących warsztatach i konkursach.

Organizatorów Konkursu – Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Radio Poznań reprezentują: Katarzyna Kamińska, Olcha Sikorska i Grażyna Wrońska.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)