środa, 9 marca 2011
Przyjaciele o Marinie Trumić
We wtorek 8 marca w warszawskiej księgarni-klubie „Wrzenie świata”, siedzibie Instytutu Reportażu, spotkali się przyjaciele i czytelnicy twórczości Mariny Trumić, zmarłej 21 lutego w Sarajewie poetki i tłumaczki polskiej literatury. Gospodarzami spotkania byli: Wojciech Tochman i Konstanty Gebert. – Nie cierpiała egzaltacji – powiedział otwierając spotkanie Konstanty Gebert – a ciężko jest być rozsądną osobą w kraju wariatów. Warto tak żyć, aby było nudno jak się umrze. I taka była Marina. – Przyznała mi się kiedyś, że najbardziej chciałaby być buddystką w protestanckim kraju – wyznał Wojciech Tochamn. Marinę Trumić wspominały zaprzyjaźnione z nią tłumaczki: Magdalena Petryńska, Urszula Dzierżawska, Danuta Ćirlić-Straszyńska i Dorota Jovanka Ćirlić, a także prof. …
Wyświetlono 25% materiału - 108 słów. Całość materiału zawiera 435 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się