środa, 1 lutego 2023
Premiera powieści o życiu w uśpionym miasteczku

W tym tygodniu premierę ma „Nic się nie dzieje” Krystiana Janika, powieść, która kolejny raz zabiera Czytelnika do Odchylic, małego, uśpionego miasteczka, w którym ludzie żyją niespełnionymi marzeniami.

Ta historia miała się więcej nie powtórzyć. Jednak życie w wiecznie uśpionych miasteczkach jest jak mecze reprezentacji narodowej na kolejnych mundialach: wielkie nadzieje kończą się szybkim powrotem do domu. Mieszkańcom Odchylic najlepiej udają się właśnie powroty. Wracają do tamtych dni, do wiecznie pijanych mężów i dziewczyn, z którymi im nie wyszło. Do tych samych miejsc, aby popełniać te same błędy.

Miłość wypaliła się dawno, dawno temu. Teraz palą się tylko papierosy. Można by zapłakać nad niespełnionymi marzeniami i utonąć w morzu łez, ale morze ma barwę żołądkowej gorzkiej.

Jak zmienić świat, w którym nic się nie dzieje? W takim świecie gwałtowne przebudzenia przychodzą w najmniej spodziewanym momencie, a dla mieszkańców tego miasteczka mogą oznaczać ostatni cień nadziei. Albo nagłą śmierć.

Wiesiek był sobą, a Jadwiga nie miała łatwo. Nowa książka Krystiana Janika to wiwisekcja polskiego męża. Czasem śmieszna, czasem straszna, ale na końcu przybliża nam obraz samego siebie. Bo ci, co nie ryzykują, są jak Wiesiek. Polecam

Konrad Aksinowicz, reżyser, twórca filmu „Powrót do tamtych dni”

Książka została wydana w twardej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 288 stron, cena okładkowa: 49,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

materiał promocyjny
Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Lira