Poniedziałek, 11 grudnia 2000
ANDRZEJ NOWAKOWSKI Blisko dwa tygodnie upłynęły od Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Książki i wyboru nowych władz. Kilka dni temu ukonstytuowała się Rada PIK-u. Dokonaliśmy podziału obowiązków oraz określiliśmy podstawowe zasady, według których Rada będzie pracować. Podczas owego pierwszego posiedzenia Rady nowej kadencji spróbowaliśmy dokonać selekcji najważniejszych problemów, z którymi przyjdzie się nam borykać w bliższej i nieco dalszej przyszłości. Trudna sytuacja ekonomiczna na rynku książki, wyraźne zmęczenie naszego środowiska oraz przekonanie, że wielu spraw ciągle nie załatwiono - to wszystko musiało się odbić na dotychczasowej nie najlepszej kondycji PIK-u. Ale też od prezesa i Rady Izby należy oczekiwać, że podejmą próbę zmiany tego stanu rzeczy w takim stopniu, w jakim to tylko będzie możliwe. Nie ma co załamywać rąk! Jestem optymistą. Kwestią zasadniczą są oczywiście pieniądze, a właściwie ich brak. W swojej obecnej kondycji finansowej PIK musi być skazana na niewydolność i wegetację; ze składek członkowskich nie jest bowiem w stanie się utrzymać. To prawda oczywista. A zatem PIK musi - z konieczności - podjąć działalność gospodarczą, na co zresztą pozwala jej statut. I taką działalność podejmiemy. Izba musi także pozyskiwać fundusze na realizację konkretnych programów, takich jak między innymi upowszechnianie czytelnictwa, imprezy targowe (przede wszystkim te międzynarodowe), szkolenia i inne. To jest możliwe. Nasza organizacja jest znakomitą platformą dla realizowania rozmaitych przedsięwzięć, które finansowane są zarówno przez budżet państwa, jak i fundacje, polskie i zagraniczne. Od nas zależy, czy będziemy w stanie takie programy formułować. Dzisiaj jeszcze za wcześnie mówić o szczegółach, ale już teraz deklaruję, że w nieodległym czasie zaproponujemy członkom naszej Izby uczestniczenie w takich programach. PIK musi się aktywnie włączyć we wszystkie prace związane z …
Wyświetlono 25% materiału - 269 słów. Całość materiału zawiera 1076 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się