Wtorek, 31 stycznia 2006
Trzy instytucje niemieckie działające w Warszawie i jedna polska zorganizowały interesujące i potrzebne spotkanie wydawców z obu krajów zatytułowane „Co nas łączy, co nas dzieli – 60 lat historii polsko-niemieckiej w książce”. Ze strony zachodnich sąsiadów organizatorami byli: Przedstawicielstwo Frankfurckich Targów Książki w Polsce, Centrum Informacji o Książce Niemieckiej (BIZ) oraz Niemiecki Instytut Historyczny, z naszej strony – Polska Izba Książki. Choć głównym celem spotkania była próba oceny publikacji historycznych, jakie ukazały się w Polsce i w Niemczech w ostatnich latach, a jeszcze bardziej próba wzajemnego zaprezentowania nowości, które mogą być przetłumaczone i wydane u sąsiadów – to jednak znaczenie i kontekst sympozjum są znacznie szersze i bogatsze. Trzeba bowiem pamiętać, że stosunki polsko-niemieckie po okresie radykalnej i pozytywnej zmiany w latach dziewięćdziesiątych w ostatnich latach przeżywają kryzys. I dlatego każde spotkanie, w trakcie …
Wyświetlono 25% materiału - 134 słów. Całość materiału zawiera 537 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się