Wtorek, 6 czerwca 2023
Wydawnictwo Bosz przypomina o wyjątkowej książce

„Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy” to książka popularnonaukowa dla młodzieży i dorosłych, która w przystępny i niezwykle ciekawy sposób opowiada o osiągnięciach naukowych Polaków, również tych, o których wielu z nas nigdy nie słyszało, a których wkład w rozwój światowej nauki jest nieoceniony.

Jan Szczepanik – nazywany „Edisonem znad Wisły”, Kazimierz Prószyński i jego słynny biopleograf, Erazm Jerzmanowski – człowiek który oświetlił Amerykę, Kazimierz Żegleń, który ocalił miliony dzięki skonstruowaniu jedwabnego pancerza – pierwowzoru kamizelki kuloodpornej, Rudolf Weigl – wynalazca pierwszej skutecznej szczepionki na tyfus, „Polak ze stali” czyli Tadeusz Sendzimir, inżynier Rudolf Modrzejewski czy badacz Bronisław Piłsudski i wielu innych niezwykłych Polaków. Warto poznać ich losy, dokonania i wkład w rozwój światowej cywilizacji.

Bosz z siedzibą w Lesku to założona w 1994 roku w Olszanicy oficyna wydawnicza specjalizująca się w edycji wielojęzycznych albumów o sztuce, dziedzictwie kulturowym i krajobrazie, których znakiem rozpoznawczym są wysoka wartość merytoryczna oraz najwyższa jakość edytorska. Dotychczasowy dorobek Wydawnictwa Bosz to blisko 800 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym dwa miliony osiemset tysięcy egzemplarzy, wydanych we współpracy zarówno z wybitnymi twórcami, jak i czołowymi placówkami kulturalnymi z całej Polski. Publikacje poświęcone polskiemu dziedzictwu kulturowemu, twórczości uznanych artystów oraz pięknu rodzimego krajobrazu realizują jedno z głównych zamierzeń Wydawnictwa, jakim jest promocja kultury narodowej. Oryginalność oraz najwyższa jakość albumów sprawiają, że wiele spośród tytułów Wydawnictwa Bosz otrzymało najważniejsze nagrody oraz wyróżnienia w prestiżowych konkursach książkowych, takich jak Najpiękniejsza Książka Roku w konkursie PTWK czy Książka Roku w konkursie o „Pióro Fredry”. W roku 2011 i 2021 albumy Wydawnictwa Bosz uhonorowane zostały Godłem „Teraz Polska”.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)