Poniedziałek, 23 grudnia 2002
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest jednostką ogólnouczelnianą, nie prowadzi działalności gospodarczej. Z uwagi na profil wydawniczy nakłady prac naukowych wahają się od 250 do 400 egz., natomiast podręczników i skryptów - do 1 tys. egz. Ceny publikacji, nie odzwierciedlające faktycznych kosztów poniesionych na ich wydanie, są relatywnie niskie, co wprawdzie powoduje, że przychody ze sprzedaży nie rekompensują wydatków, ale z kolei wpływa na wzrost liczby sprzedawanych egzemplarzy. Wydawnictwo rozpoczęło działalność wraz z powołaniem Uniwersytetu Śląskiego w 1968 roku jako Dział Wydawnictw. 1 września 1975 roku dział został przekształcony w Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. Wyodrębniono wtedy redakcje: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą, informacyjną oraz techniczną. Od 1 października 2002 roku funkcję przewodniczącego Rady Wydawniczej sprawuje prof. Czesław Głombik, natomiast funkcję wiceprzewodniczącego …
Wyświetlono 25% materiału - 117 słów. Całość materiału zawiera 469 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się