Poniedziałek, 10 czerwca 2024

3 lipca nakładem wydawnictwa Znak ukaże się polskie wydanie powieści „Odd hours” Ani Bas.

Londyńskie życie Gosi Golab to pasmo klęsk. Chłopak złamał jej serce. Praca na kasie niszczy jej duszę. Rozwód rodziców rujnuje jej finanse, bo ojciec regularnie prosi o pieniądze. W dodatku współlokatorka oskarża ją o morderstwo (Gosia to wie, bo regularnie czyta jej pamiętnik).

Gosia jednak się nie poddaje. Postanawia zmienić swoje życie. Przecież wszechświat nagradza dobrych ludzi.

No właśnie… problem w tym, że Gosia Golab nie jest szczególnie dobrym człowiekiem.

„Nocna zmiana” brawurowo łącząca zmysł obserwacji Doroty Masłowskiej i humor rodem z kartek Dziennika Bridget Jones, to anglojęzyczny debiut powieściowy znanej z łam „Pisma” Ani Bas. Doceniony przez zachodnią prasę, jest w równym stopniu komedią, zjadliwą satyrą społeczną i listem miłosnym skierowanym do wszystkich zmagających się z życiem emigrantów i ich rozdartych między ojczyznami dzieci.

Ania Bas to polska pisarka i artystka. Absolwentka Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Faber Academy w Londynie. W 2022 roku w Wielkiej Brytanii ukazała się jej debiutancka powieść „Odd Hours”. Współpracowała m.in. z Tate, Whitechapel Gallery, Coventry Biennial i Eastside Projects. Pisze po polsku i angielsku. Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Znak