Piątek, 27 września 2019
Kawa, książki, czasopisma w Black Woolf

Kawiarnio-księgarnia Black Woolf Black Woolf mieści się przy ul. 3 Maja 25 w Katowicach. W jej ofercie znajduje się literatura anglojęzyczna i czasopisma. Przede wszystkim jest to jednak kawiarnia.

Oficjalne rozpoczęcie działalności miało miejsce 1 sierpnia. “Pomysł na kawiarnio-księgarnię wziął się z naszej miłości do literatury, kultury i wysokiej jakościowo kawy. Chcieliśmy to połączyć i stworzyć przestrzeń, gdzie można usiąść przy filiżance dobrej kawy i poczytać książkę lub gazetę” – powiedziała portalowi Granice.pl Maryla Korczewska-Jaguś, która wraz z mężem prowadzi kawiarnio-księgarnię w Katowicach.

Nazwa “Black Woolf”, jak tłumaczy właścicielka, to gra słów. “Kojarzy się z wilkiem, a nie chodzi o wilka, tylko o Virginię Woolf. Tym samym nawiązujemy do charakteru naszego miejsca, czyli księgarni anglojęzycznej” – mówi Maryla Korczewska-Jaguś.

Niedawno, w ramach Nocy Księgarń, w Black Woolf zorganizowano spotkanie autorskie z Jakubem Bożkiem, redaktorem Wydawnictwa Czarne, w planach mają też zorganizowaniem warsztatów o kawie, stworzeniem spotkań dla młodzieży i akcji bookcrossingowej.

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Granice.pl