środa, 6 grudnia 2023
Wino, kawa i książki

Przy Starym Rynku Oliwskim w Gdańsku działa nowa księgarnia Książka i Wino.

„To połączenie dwóch moich ulubionych rzeczy: książek i wina – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Agnieszka Przyklęk, która otworzyła Książkę i Wino z mężem Adamem i córkami. – Jestem nauczycielką języka angielskiego i bardzo to lubię, a to miejsce stworzyłam sobie na drugą połowę życia”.

Właścicielka stawia na niszowe wydawnictwa, pozycje, których w dużych sieciach nie ma. Ale nie wystrzega się też popularnych gatunków, jak romanse czy kryminały. Jest też półka z literaturą Young Adult, książkami kucharskimi czy książkami w języku angielskim. Nie brakuje też lokalnych wydawnictw, jak słowo/obraz terytoria czy Marpress.

Księgarnia organizuje także spotkania autorskie. W najbliższym czasie w księgarni zagoszczą: Jan Daniluk, Janusz L. Wiśniewski i Magdalena Grzebałkowska.

Wyraźną inspiracją Agnieszki Przyklęk jest warszawska księgarnia i kawiarnia Wrzenie Świata, siedziba fundacji Instytut Reportażu i wydawnictwa Dowody. O księgarni na swoim fanpage’u napisał reporter Mariusz Szczygieł i jak mówi właścicielka, od tego momentu zauważyła większe zainteresowanie Książką i Winem.

Drugą odnogą księgarni kameralnej jest wino. W doborze pomaga Elena Gawruczenok, uchodźczyni z Białorusi i specjalistka od wina.

Do wina można zamówić deskę przekąsek. W ofercie są też inne napoje: kawa, herbata, jesienne napary czy gorąca czekolada. A w witrynce czekają ciastka od gdańskiej Pracowni Wypieków.

Profil księgarni na Facebooku

 

Podaj dalej
Autor: ET