Poniedziałek, 22 maja 2017
Interaktywna, edukacyjna i rodzinna przygoda

Wombat Maksymilian powraca! Tym razem ulubieniec najmłodszych ląduje w Nepalu, gdzie czeka na niego kolejna dawka niesamowitych przygód. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” to druga część podróżniczo-edukacyjnej serii Marcina Kozioła w sam raz dla dzieci oraz dla całej rodziny (Edipresse Książki, premiera 24 maja).

Maksymilian, a dla przyjaciół Maks, zawsze robi wszystko na maksa. Czasami wpada przez to w tarapaty, czasami przeżywa niezwykłe przygody, a czasami… ktoś powierza mu misję na końcu świata, a właściwie na jego dachu. Wyjątkowo ciekawska natura zaprowadziła wombata najpierw do Bhutanu – o czym opowiedział w książce „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”. Tamtejsi mnisi nakłonili Maksa, by wyruszył do Nepalu i ostrzegł zwierzęta. Ale przed czym? Tego czytelnicy dowiedzą się z drugiego tomu pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” autorstwa Marcina Kozioła. Książki stanowią całość, ale można je czytać w dowolnej kolejności!
W Nepalu na bohatera czeka mnóstwo przygód. Wombat spotyka kozę Bellę, pana i panią Dudków, „ziejącego psa” oraz bossa miejskiej dżungli, fruwa na paralotni, zwiedza zabytki w Bhakapturze i świątynie w Katmandu. Zdobywa także wzgórze Sarangkot, z której roztacza się niesamowity widok na masyw Dhaulagiri i Annapurny. Można tutaj poczuć się jak na dachu świata, jak mówi się potocznie na Himalaje.

Wombat Maksymilian do wspólnej wyprawy zaprasza młodych odkrywców i podróżników, którym przybliża historię, geografię, przyrodę, kulturę i zwyczaje odległych miejsc. Książka „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” w przystępny i ciekawy sposób przekazuje wiedzę o świecie dzięki innowacyjnemu połączeniu tekstu, barwnych zdjęć, zabawnych ilustracji oraz interaktywnych materiałów. Wystarczy zainstalować w smartfonie czy tablecie aplikację Tap2C, a następnie zeskanować pozostawiony przez Maksa odcisk łapki na stronie, żeby odkrywać niespodzianki. Specjalne materiały dostępne są także na stronie internetowej www.WombatMaksymilian.pl, po wpisaniu tajnego kodu podanego w książce. Na ciekawskich czekają  filmy, mapy, dźwięki czy interaktywne zdjęcia pozwalające rozglądać się na 360 stopni. To wszystko sprawi, że młodzi czytelnicy mogą samodzielnie, lub wraz z rodzicami, odkrywać miejsca, do których być może nie dotarł nawet sam Maksymilian.

W maju 2017 „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” zdobył „Nagrodę Magellana 2016” – nagrodę główną w kategorii „Najlepszy przewodnik dla dzieci 2016”.

Nagrody dla najlepszych publikacji turystycznych 2016 roku przyznało jury w składzie: Dariusz Fedor (redaktor naczelny magazynu „Kontynenty”), Maria Brzezińska (p.o. redaktor naczelna Magazyn „Podróże”), Łukasz Gołębiewski (ekspert rynku książki), Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”) i Ewa Tenderenda-Ożóg (z-ca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI), Dawid Zaraziński (niezależny ekspert, „Harvard Business Review Polska”), Krzysztof Rąpała (podróżnik).

O autorze:
Marcin Kozioł – urodził się w 1977 roku. Jako szesnastolatek zdobył stypendium i wyjechał do szkockiej szkoły Gordonstoun, która jest pierwowzorem Hogwartu, uczelni Harry’ego Pottera. Tam dał się zaczarować i zapałał miłością do podróżowania. Od tej pory co roku odwiedza kilka krajów – a zwiedził ich już prawie 50. Z każdej podróży przywozi setki przygód i fotografii, które wykorzystuje w swoich książkach podróżniczych o Wombacie Maksymilianie („Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”, „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”). Jego debiutancka powieść dla dzieci trafiła właśnie na nową listę lektur dla uczniów klas 4-6.

Dane wydawnicze:
Autor: Marcin Kozioł, tytuł: „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”, Edipresse Książki, ISBN 9788379457847, cena: 39,90 zł, oprawa: twarda, format: 144 mm x 205 mm, liczba stron: ok. 288, data premiery: 24 maja 2017 r.

Podaj dalej