Poniedziałek, 1 marca 2004
W piątek 20 lutego Sejm uchwalił nową ustawę o podatku VAT. Eksperci twierdzą, że ustawa nie tylko jest profiskalna i bardzo skomplikowana, ale zawiera również przepisy sprzeczne z normami unijnymi. Zmiany w VAT wprowadzone nową ustawą dotkną również branżę książkową. Wzrośnie podatek na usługi drukarskie z obecnej stawki 0 proc. do 22 proc. Sprzedaż gazet i czasopism obciążona będzie 22 proc. stawką VAT w przypadku, gdy powierzchnia pisma przeznaczona na reklamę przekroczy 67 proc. W innych sytuacjach podatek wyniesie 7 proc. Sprzedaż książek objęta została stawką 7 proc. VAT. Zgodnie z załącznikiem nr 3 do ustawy ze stawki 7 proc. korzystają: książki (oznaczone na podstawie odrębnych przepisów numerami ISBN), nuty, mapy - wytwarzane metodami poligraficznymi, z wyłączeniem: książek adresowych o zasięgu krajowym, regionalnym, lokalnym, książek telefonicznych, teleksów i telefaksów oraz ulotek. Książek dotyczy również …
Wyświetlono 25% materiału - 134 słów. Całość materiału zawiera 537 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się