Wtorek, 28 kwietnia 2020
Apel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich do Rady Mediów Narodowych i Polskiego Radia

Anna Nasiłowska, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zwróciła się z apelem do Rady Mediów Narodowych i Polskiego Radia “o przywrócenie normalnego funkcjonowania Polskiego Radia, zwłaszcza – tworzenia audycji kulturalnych”.

Jak czytamy: “Powstawanie wielu audycji radiowych nie wymaga bezpośredniego spotkania dużej grupy osób. W takcie pandemii Polskie Radio zredukowało do minimum zespoły tworzące audycji, nadaje też powtórki. Niestety, jakość nadawanych programów obniżyła się, zarówno pod względem emisyjnym jak i programowym. Tymczasem w okresie przymusowego odosobnienia niezwykle ważne jest zaproponowanie odbiorcom zróżnicowanego i aktualnego programu kulturalnego”.

“Stowarzyszenie Pisarzy Polskich apeluje o powrót do normalnego funkcjonowania Polskiego Radia i podniesienie poziomu emitowanych programów. Zwracamy uwagę, że w szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się twórcy, których dzieła powinny zostać rozpowszechnione w lutym, marcu i kwietniu 2020 roku. Druk wielu książek został wstrzymany, a jeśli się ukazały – nie mogą zostać rozpowszechnione, jeśli zostaną rozpowszechnione – wypadły z trybu prezentacji nowości.

Apelujemy także o powrót do dawnej praktyki płacenia honorariów gościom audycji.

W obecnej sytuacji Polskie Radio ma do odegrania unikalną rolę i szansę działań kulturalnych”.

Podaj dalej
Autor: ET