Piątek, 14 października 2022
Terminal Kultury już działa

Terminal Kultury Gocław w Warszawie rozpoczął właśnie działalność. W budynku na około 6 tys. mkw. powierzchni mieszczą się: wielofunkcyjna sala widowiskowa, pomieszczenia Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku, dwie wypożyczalnie książek, czytelnie i sala komputerowa, sale do zajęć i warsztatów, a nawet szklarnie. Do dyspozycji odwiedzających będzie także ogród zimowy i taras na dachu.

Koszt tej inwestycji wyniósł niemal 40 mln zł.

– Kultura blisko domu i wszystkie usługi dla mieszkańców w najbliższym otoczeniu to jeden z priorytetów w naszych działaniach. Bardzo się cieszę, że dzięki pracy wielu samorządowców i determinacji zarządu dzielnicy Praga-Południe udało się stworzyć nowe, kulturalne miejsce na warszawskim Gocławiu. Jestem pod wrażeniem tej przestrzeni i tego, jak wiele wydarzeń i zajęć będzie się tu odbywać. Mam nadzieję, że Terminal Kultury będzie odwiedzany nie tylko przez lokalnych miłośników kultury, ale także przez mieszkańców innych dzielnic. Serdecznie Państwa zapraszam na Gocław! – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

W domu kultury przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 będzie odbywać się wiele zajęć, w których będą mogli uczestniczyć warszawiacy z różnych grup wiekowych. Dla dorosłych zaplanowano warsztaty artystyczne np. z fotografii cyfrowej, rysunku żurnalowego, charakteryzacji i bodypaintingu oraz lekcje jogi, szermierki i baletu. Z kolei najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach ceramicznych, tanecznych i gimnastyce korekcyjnej oraz językowych: z angielskiego i francuskiego. Będą też prowadzone specjalne grupy dla seniorów m.in. z malarstwa i ceramiki.

Nowy dom kultury jest filią Centrum Promocji Kultury.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Um.warszawa.pl