środa, 29 września 2021
Książki również obecne – dzięki Legimi

T-Mobile wprowadza usługę o nazwie Rozrywka Uwolniona. Dzięki niej klienci będą mogli co miesiąc zmieniać serwis streamingowy na inny. Bez konieczności wypisywania się czy blokowania poprzedniego, w ramach jednej stałej opłaty – donosi serwis Spiderweb.pl.

W naszym serwisie zamieściliśmy niedawno informację, że średnia liczba subskrypcji na użytkownika rośnie i wynosi dziś 5,7, podczas gdy rok wcześniej było to tylko 3,9. Najczęstszym wariantem wśród badanych pozostaje jednak jedna usługa (dane Fundacji DigitalPoland).

Zmianą, która najbardziej skłoniłaby zdecydowaną większość badanych do skorzystania z większej ilości usług subskrypcji to niższe ceny usług.

T-Mobile wychodzi niejako naprzeciw tym oczekiwaniom i oferuje możliwość przełączania się między usługami. Użytkownik może raz na 30 dni zmienić usługę streamingową na inną. Nie musi przy tym wypisywać się z niczego czy blokować płatności. Pojedynczą, stałą opłatę – 20 zł miesięcznie – będzie pobierać T-Mobile. Klient tylko decyduje, z której usługi chce w danym miesiącu korzystać. A ma do wyboru:

HBO Go (filmy, seriale, programy telewizyjne)
Tidal Premium (muzyka)
Legimi (e-booki)
Polsat Box Go (filmy, seriale, sport, informacje)
Eleven Sports (sport)

– Parokrotnie słyszałem, że uczestnicy debaty środowiskowej o ochronie rynku książki, która odbyła się 28 września, podkreślali znaczenie streamingu, jako sposobu na zawalczenie o uwagę młodego odbiorcy. Nowe podejście T-Mobile do abonamentów wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Zwraca uwagę, że kluczową areną konkurencji jest dziś najdroższe dobro rzadkie: czas i uwaga użytkowników. To, czy znajdzie się tam przestrzeń dla książki pośród innej rozrywki, zależy więc w pierwszej kolejności od obecności w takich serwisach, a następnie od jakości oferty. Legimi konsekwentnie zabiega o zwiększanie zaangażowania czytelników poprzez rozmaite innowacje, czego przykład dajemy m.in. w takiej formie

– komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu firmy Legimi.

Podaj dalej
Autor: ET