Poniedziałek, 24 kwietnia 2023

„Czytaj z nami!” – pod takim hasłem w Radiu dla Ciebie startuje nowy cykl audycji upowszechniających czytelnictwo przygotowany wspólnie w Narodowym Centrum Kultury.

Audycja odbywa się w piątki o godz. 13.05.

Jak zapowiada RTDC, w ramach cyklu „zaprezentujemy najciekawsze biblioteki z całej Polski, funkcjonujące jako nowoczesne i atrakcyjne centra dostępu do kultury, wiedzy i rozrywki. Opowiemy też o szeregu podejmowanych przez nie inicjatyw integrujących lokalne społeczności miłośników literatury. W naszej audycji nie zabraknie również ciekawostek i rozmów o największych, najpiękniejszych, najsłynniejszych bibliotekach świata, a także o prywatnych biblioteczkach znanych ludzi – polskich artystów, twórców, pisarzy, ale i zagranicznych gwiazd”.

Cykl rozmów upowszechniających czytelnictwo „Czytaj z nami” prowadzi Kinga Michalska, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Od 2016 roku recenzentka nowości wydawniczych w radiowej Czwórce, w latach 2017-2022 autorka licznych audycji literackich w Programie Drugim Polskiego Radia.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: RDC