środa, 4 maja 2022

W numerze:

Rozmowa z Renatą Gmitrzak-Wośko i Jakubem Wośko, właścicielami Wydawnictwa SBM

 Wydawnictwo SBM – po osiemnastu latach istnienia – przechodzi rebranding…

Renata Gmitrzak-Wośko: Dorastaliśmy osiemnaście lat – ewolucyjnie, spokojnie. Dziś jesteśmy pełnoletnim wydawnictwem. Od pierwszych publikowanych tytułów nasza oferta znacząco się zmieniła. Dorośliśmy, w związku z czym przyszedł czas, by porzucić wizerunek wydawcy książek dziecięcych. Żeby było doroślej, poważniej i nowocześniej, zmieniamy też logo, które od 1 maja pojawiać się będzie na wszystkich naszych publikacjach, na naszej stronie internetowych i w mediach społecznościowych. Jesteśmy ci sami, ale w nowym oznaczeniu.

W numerze także:

Dobrze już było – stan czytelnictwa w Polsce

Komentarz Marii Deskur, prezeski Fundacji Powszechnego Czytania

Radość w Białymstoku – relacja z Targów Książki

Sylwia Chutnik, Grzegorz Kasdepke, Marek Dobrowolski, Bartosz Renans i  Tomasz Marciniak o białostockich targach

Współpraca wydawców naukowych z Polski i Ukrainy

Ubywa księgarń, ale czy są ważne? – opinie czytelników o księgarniach niesieciowych

Najlepsze wyniki Muzy od dekady

Story House Egmont ze wzrostem wpływów

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty (rocznej, półrocznej, kwartalnej)

https://rynek-ksiazki.pl/kategoria-produktu/czasopisma/prenumerata/

Biblioteka Analiz” dostępna jest wyłącznie w prenumeracie. To profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni i wszystkich osób związanych z branżą książkową. Istnieje na rynku od 2000 roku.

Nasze starania o dostarczanie informacji trwają już ponad dwadzieścia lat. Przez te lata zmieniał się nasz rynek wydawniczy, zmieniły się technologie i trendy. Mamy nadzieję, że wiele z opublikowanych tekstów pozostanie nie tylko w historii polskiego rynku książki, ale także w żywej pamięci Czytelników naszego dwutygodnika.

Kupując subskrypcję, nie tylko trzymacie Państwo rękę na pulsie rynku, ale też wspieracie niezależne branżowe dziennikarstwo.