Poniedziałek, 4 grudnia 2023

Mam satysfakcję z tego, że możemy pomagać dzieciom i dawać im mądre treści – rozmowa ze Stanisławem Jędrysiakiem, prezesem wydawnictwa MARTEL i Fundacji MARTEL.

Ile tytułów rocznie wydajecie obecnie?

Jeśli policzymy wszystkie nasze tytuły z kolorowankami, to może być to 400-500 tytułów. Potrafimy nawet stworzyć serię kolorowanek o 100 różnych tytułach. Książek wydajemy obecnie trochę mniej niż kiedyś. Bardziej koncentrujemy się na kolorowankach i książce aktywizującej oraz pomocach naukowych. To są „produkty pierwszej potrzeby” dla klas 1-3. Poza kolorowankami wydajemy średnio jedną książkę w miesiącu, do 200 rocznie.

Liczba indeksów jest imponująca, ale trzeba nad tym zapanować…

Jak najbardziej, jeszcze dajemy radę.

Dajecie radę i zarabiacie pieniądze…

Pieniądze przychodzą przy okazji. Najważniejsza jest satysfakcja z tego, że można pomagać dzieciakom, że daje im się fajne, mądre treści, z których mogą korzystać. I to jest w życiu najważniejsze. Przez 25 lat zarobiłem już wystarczająco dużo pieniędzy. W tej chwili trzeba czerpać z tego przyjemność i dawać ludziom wartość.

I tak powstała Fundacji Martel…

Fundacja działa dopiero czwarty rok. Powstała 28 listopada 2019 roku. Dokładnie tego dnia, ale 25 lat temu, otwierałem swoją pierwszą działalność, która była stricte związana właśnie z dystrybucją książek. To ważna data!

Jesteśmy otwarci na współpracę i każdy, kto chce pomagać, jest mile widziany. Wspólnie możemy stworzyć coś pięknego, a przy okazji przywrócić wśród najmłodszych modę na czytanie książek. (…)

W numerze także:

Jest dobrze, ale nie bardzo źle, czyli o perspektywach rynku antykwarycznego w Polsce słów kilka – artykuł Stanisława Karolewskiego

Od czytania do pomagania

Już wkrótce zimowa edycja BookForum

Co nowego w Empiku

Raport o stanie czasopism

Wirtualna Polska inwestuje w Legimi

Wy-twórcy książek.

 

👉Zachęcamy do zamawiania prenumeraty (rocznej, półrocznej, kwartalnej) w naszym e-sklepie

✔️„Biblioteka Analiz” dostępna jest wyłącznie w prenumeracie. To profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim.

Pismo adresowane jest do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni i wszystkich osób związanych z branżą książkową. Istnieje na rynku od 2000 roku. Nasze starania o dostarczanie informacji trwają dwadzieścia trzy lata. Przez ten okres zmieniał się nasz rynek wydawniczy, zmieniły się technologie i trendy. Mamy nadzieję, że wiele z opublikowanych tekstów pozostanie nie tylko w historii polskiego rynku książki, ale także w żywej pamięci Czytelników naszego dwutygodnika.

Zamawiając prenumeratę, nie tylko trzymacie Państwo rękę na pulsie rynku, ale też wspieracie niezależne branżowe dziennikarstwo.

Prenumeratę instytucjonalną można zamawiać w oddziałach firmy Kolporter Sp. z o.o. s.k. na terenie całego kraju. Informacje pod numerem infolinii 801 40 40 44 lub na stronie internetowej http://www.kolporter.com.pl

Podaj dalej