To, co jest na topkach, to szczyt góry lodowej, a pod tym szczytem jesteśmy wielką kulturą słowa – rozmowa Mariką Krajniewską, pisarką, właścicielką wydawnictwa Papierowy Motyl
Papierowy Motyl lada moment świętował będzie 15. urodziny…
Tak. 2 listopada mam urodziny, a 1 listopada urodziny ma moje wydawnictwo.
Czyli to był urodzinowy prezent! Założyłaś wydawnictwo, żeby wydać własną książkę?
Papierowy Motyl powstał z myślą o wydaniu książki własnej, ale też innych autorów, którzy na początku swojej drogi będą chcieli zainwestować w wydawanie własnych książek.
I dlaczego mieliby wydać właśnie u ciebie?
Dlatego, że miałam doświadczenie współpracy z wydawnictwem vanity, przeszłam tę drogę i wiem, jak nie powinno się postępować z twórcami. Nie powinno się mieć aż takiej marży, zasady współpracy muszą być transparentne, nie powinno się wydawać książek w taki sposób, jak się to na ogół odbywa. I dlatego stwierdziłam, że będę edukować autorów, którzy za wszelką cenę chcą być self-publisherami, ale nie chcą tego robić całkowicie samodzielnie, bo też nie zawsze mogą. Nie zawsze mają warunki, zasoby, nie mają zwyczajnie na to czasu. I tak powstał Papierowy Motyl.
Reklamujesz się jako „wydawca literatury premium” …
Wydaję literaturę wspierającą. Lubię też mówić o niej, że to są książki klasy premium. Nie chodzi o to, że one są drogie, tylko że dbają o dobrostan czytelnika. Oczywiście, czasem przeklinamy, bywa, że zabijamy. Piszemy też o depresji i sprawach mocno niekomfortowych. Ale są to książki, które począwszy od nastawienia autora, poprzez słowa, których użył do napisania tekstu, całą formę wydania, okładkę, spójność wszystkiego, stawiają sobie za cel, aby czytelnik miał przy sobie dobrego towarzysza. I na tym polega nasze premium. (…)
W numerze także:
Gdzie są decydenci? – po posiedzeniu podkomisji stałej do spraw czytelnictwa i prawa autorskiego
Głosowanie na debaty w ramach wspóKongresu kultury
Włochy i problem z bonem na kulturę
Relacja z Gdańskich Targów Książki
Pierwsze powakacyjne targi książki w Warszawie
Tłumy młodzieży na targach Vivelo w Lublinie
Katarzyna Domańska na czele Legimi Content
👉Zachęcamy do zamawiania prenumeraty (rocznej, półrocznej, kwartalnej) w naszym e-sklepie
✔️„Biblioteka Analiz” dostępna jest wyłącznie w prenumeracie. To profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim.
Pismo adresowane jest do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni i wszystkich osób związanych z branżą książkową. Istnieje na rynku od 2000 roku. Nasze starania o dostarczanie informacji trwają dwadzieścia trzy lata. Przez ten okres zmieniał się nasz rynek wydawniczy, zmieniły się technologie i trendy. Mamy nadzieję, że wiele z opublikowanych tekstów pozostanie nie tylko w historii polskiego rynku książki, ale także w żywej pamięci Czytelników naszego dwutygodnika.
Zamawiając prenumeratę, nie tylko trzymacie Państwo rękę na pulsie rynku, ale też wspieracie niezależne branżowe dziennikarstwo.
Link do naszego e-sklepu TUTAJ