Piątek, 31 stycznia 2025

Dom Wydawniczy Rebis poinformował o nowym wydaniu „O sztuce miłości” Ericha Fromma (tłum. Aleksander Bogdański).

Książka ukaże się nowej szacie graficznej i nowej, twardej oprawie.

Z opisu wydawcy: „O sztuce miłości” nie prezentuje ani teorii osobowości ani teorii popędów. Książka ta ma być przede wszystkim doradcą pomocnym w rozważaniach kwestii jak żyć.

Miłość, jak ją rozumie Fromm, to nie tyle uczucie, ile sposób zaangażowania wobec społeczeństwa w dialogu, jakim jest działania publiczne, praca oraz twórczość. Związek erotyczny, miłość dziecka, miłość braterska czy rodzicielska, przyjaźń – byłyby to w tym rozumieniu przypadki o szczególnych barwach i znacznej intensywności uczuciowej, przypadki owego nieustającego porywu.

Tak rozumiejąc miłość, Fromm zapewnia, że jest ona sztuką, której można się nauczyć.

Erich Fromm (1900–1980) był jednym z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Stworzył własny system zwany psychoanalizą humanistyczną, do którego wprowadził problematykę społeczną. REBIS spośród jego prac opublikował także: „Mieć czy być?”, „Kryzys psychoanalizy”, „O sztuce miłości”, „Miłość, płeć i matriarchat” oraz napisany wspólnie z D.T. Suzukim i Richardem De Martino „Buddyzm zen i psychoanaliza”.

Podaj dalej
Autor: Dom Wydawniczy Rebis