Poniedziałek, 23 stycznia 2023

Książek nie brak. A czytelników? Jak radzi sobie toruński rynek księgarski i antykwaryczny? – sprawdził Arkadiusz Włodarski z dwutygodnika “Tylko Toruń”.

“Kryzys w branży wydawniczej ma wpływ także na nas, księgarzy” – mówi Ewa Stanek-Zaremba z księgarni Kafka i Spółka w Toruniu. “Nie powiedziałabym jednak, że dotknął nas bezpośrednio, ale przyczyną tego jest to, jak zarządzamy sklepem. Nam akurat klientów nie brakuje”.

“Jak na razie się trzymamy. Bywają momenty, gdy nie jest stabilnie, jak choćby podczas pandemii, jak i teraz, gdy ceny są nieprzewidywalne. Na szczęście, póki co, nie jesteśmy w tragicznej sytuacji” – komentuje  Sława Jędrzyńska-Chudzińska, która od 30 lat prowadzi toruńską księgarnię Hobbit.

“Nie widzę kryzysu, może właśnie dlatego, że od ponad 10 lat nie mam z kim konkurować” – wyjaśnia Aldona Mackiewicz, właścicielka Toruńskiego Antykwariatu Księgarskiego. “Kontaktuję się też z antykwariuszami z Polski i mówią, że zawsze było ciężko, ale obecnie wielkiego kryzysu nie ma”.

Cały artykuł: https://tylkotorun.pl/wiadomosci/ksiazek-nie-brak-a-czytelnikow-jak-radzi-sobie-torunski-rynek-ksiegarski-i-antykwaryczny/

 

Podaj dalej
Autor: ET, fot. Aldona Mackiewicz