Piątek, 7 sierpnia 2015
Zmarł Jerzy Płażewski, synonim krytyka
W Warszawie 5 sierpnia zmarł Jerzy Płażewski, nestor polskiej krytyki filmowej, historyk filmu, wybitny znawca światowej kinematografii. Jerzy Płażewski urodził się w Siedlcach 27 sierpnia 1924 roku. „Miał 91 lat i wydawał się postacią wieczną. Jako krytyk filmowy czytany i słuchany od 75 lat. Na festiwalu w Cannes po raz pierwszy był 60 lat temu”, napisał Tadeusz Sobolewski we wspomnieniu zamieszczonym 6 sierpnia w „Gazecie Wyborczej”. „Był synonimem krytyka, tak jak Wajda jest synonimem reżysera. Miał cechę cenną w tym zawodzie: jednakowo rozwinięty zmysł krytycyzmu i entuzjazmu. Czekał na arcydzieło”, …
Wyświetlono 25% materiału - 90 słów. Całość materiału zawiera 363 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się