Czwartek, 16 listopada 2023
Prezentacja oferty wydawnictw specjalizujących się w literaturze azjatyckiej

Festiwal Literatury Azjatyckiej odbędzie się w dniach 18-19 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Pisarstwo autorów pochodzących z Azji jeszcze nigdy nie było tak dostępne na polskim rynku wydawniczym. Wzrost zainteresowania książką azjatycką spowodował potrzebę stworzenia miejsca kontaktu między czytelnikiem a wydawcą, tłumaczem, czy badaczem na co dzień skupionym na świecie akademickim – wskazują organizatorzy.

W programie spotkania i wykłady dotyczące nowości wydawniczych: powieści, literatury klasycznej, literatury faktu, czy opracowań naukowych. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. pisarstwo kobiet w Indonezji, mocy literatury koreańskiej, indyjskie fantasy. Odbędą się warsztaty haiku i projektowania ekslibrisu.

Festiwal to także część targowa ze stoiskami wydawnictw specjalizujących się w literaturze o tematyce azjatyckiej. W ofercie nie zabraknie m.in. literatury pięknej, literatury faktu, książek dla dzieci, publikacji naukowych i popularyzatorskich czy komiksów.

Wśród wystawców znaleźli się: Bo.wiem, Grupa Wydawnicza Relacja, Kirin, Kwiaty Orientu, Mova, PIW, Rebis, Tajfuny, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Akademickie Dialog i Yumeka.

 

>>>>Program Festiwalu

Podaj dalej
Autor: ET