środa, 7 czerwca 2017
Szkolenia Biblioteki Analiz dla księgarzy

6 czerwca w Białymstoku odbyło się szkolenie „Księgarnie w Polsce 2017. Rozwój kompetencji zawodowych księgarzy. Podlasie” zorganizowane przez Bibliotekę Analiz w ramach zadania „Partnerstwo dla książki” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyło w nim 30 przedstawicieli księgarń ze wschodniego regionu Polski. Księgarki (w przeważającej większości) i księgarze reprezentowali placówki o różnym profilu – od ogólnoasortymentowych po wyspecjalizowane, m.in. dziecięce czy religijne.

Program szkolenia obejmował różne praktyczne aspekty prowadzenia księgarń, m.in. jak stworzyć przyjazne miejsca dla klienta, jak zaaranżować witrynę, jak organizować spotkania autorskie i inne wydarzenia w księgarni, jak budować relacje z klientem, omówiono również sposoby komunikacji, sytuacje kryzysowe oraz prawne aspekty funkcjonowania e-księgarń i klauzule niedozwolone w regulaminach e-sklepów. Prowadzący panele – mec. Joanna Hetman-Krajewska, Jolanta Liżewska-Zyzek, Wioletta Matychlowicz i Rafał Wasilczyk – to praktycy, na co dzień związani z rynkiem wydawniczym i księgarskim. Szkolenie to było również okazją do wymiany doświadczeń i bliższego poznania między samymi uczestnikami.

Uczestnicy  bardzo wysoko ocenili  szkolenie – tak wynika ze wstępnych analiz ankiet, w których poprosiliśmy księgarzy o przyznanie ocen poszczególnym osobom prowadzącym i organizatorowi. Średnia ocena ogólna wynosi 5 (skala punktowa od 1 do 5, gdzie 5 jest najwyższą notą).

 

“Dziękuję za szkolenie!”

“Szkolenie było dla mnie bardzo przydatne”

“Dziękuję za świetną organizację i proszę o więcej takich i podobnych szkoleń”

 

Przypomnijmy, że pierwsze szkolenie z cyklu „Księgarnie w Polsce 2017. Rozwój kompetencji zawodowych księgarzy” odbyło się w Szczecinie 23 maja, kolejne zaplanowane jest 28 czerwca w Rzeszowie. Osoby chętne mogą się jeszcze na nie zgłaszać, choć miejsc jest coraz mniej. Więcej informacji http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/bezplatne-szkolenie-dla-ksiegarzy-w-rzeszowie/

Patronat nad szkoleniami sprawuje Polska Izba Książki, operator Ogólnopolskiej Bazy Księgarń.

Projekt realizowany w ramach zadania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2017” zarządzanego  przez Instytut Książki, pod patronatem Polskiej Izby Książki.

 

 

Podaj dalej