Niedziela, 1 grudnia 2002
Zielona Sowa na Rynku Głównym w Krakowie Na największym w Europie od średniowiecza krakowskim Rynku Głównym działało do niedawna pięć księgarń: Matras, Hetmańska, Muzyczna, Domu Książki oraz Empik. Od czerwca jest ich sześć. Na Trakcie Królewskim, w kamienicy pod numerem 12, w tej samej pierzei Rynku co Kościół Mariacki oraz księgarnia Empiku, zainstalowała się Księgarnia Wydawnictwa Zielona Sowa. Najwyraźniej magiczna moc przyciągająca Rynku Głównego jest tak wielka, że kolejny, duży sklep z książkami ma tu znaleźć klientów. Takie cuda są możliwe w Krakowie... Ale nie do końca to tylko magia miejsca. Ponoć Empik nie zabiera specjalnie klientów księgarniom "tradycyjnym". Przychodzą tam nowi odbiorcy, młodzież, której klimat zwykłej księgarni niezbyt odpowiada. Empik jest dla niej bardziej nowoczesny, odpowiada na multimedialne zainteresowania młodych (muzyka, gry i programy komputerowe, filmy ma kasetach i DVD), ogromna jest też oferta tytułów prasowych, które powszechnie są czytane na miejscu. Książki to jeden z elementów szerszej propozycji handlowej, obejmującej, na przykład, także materiały piśmienne i papiernicze. Zielona Sowa …
Wyświetlono 25% materiału - 161 słów. Całość materiału zawiera 644 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się