Piątek, 13 stycznia 2023

22 lutego na rynku zadebiutuje wydawnictwo OdyseYA. To nowy imprint wydawnictwa Znak, pod którego szyldem publikowane będą książki dla młodych dorosłych.

Łącznie w tym roku ma się ukazać od 10 do 12 tytułów, będą to przekłady wydań zagranicznych.

– Nad tą marką pracujemy tak naprawdę już od prawie roku. Stawiamy ją z pomocą znanych influencerów młodzieżowych. Myślę, że będzie o naszych książkach głośno – przekazał Adrian Tomczyk z wydawnictwa Znak.

Pierwszą książką wydawnictwa OdyseYA będzie powieść „Sam Sylvester i wiele na wpół przeżytych żyć” Mai MacGregor (tłum. Artur Łuksza).

Jak czytamy w opisie wydawcy, „Sam Sylvester ma osiemnaście lat, jest niebinarne i używa zaimków ono/jeno. Wraz ze swoim ojcem przeprowadziło się właśnie do nowego domu. Wśród przedmiotów, które zabrało, najcenniejsza jest Księga na wpół przeżytych żyć, pełna historii osób, które zmarły przed swoimi dziewiętnastymi urodzinami. Niewiele brakowało, a Sam podzieliłoby ich los. Na szczęście po przeprowadzce jeno życie rozpoczyna się na nowo. Już na pierwszym spotkaniu szkolnej społeczności LGBT+ Sam znajduje zrozumienie i zaprzyjaźnia się z uroczą Shep. To z nią postanawia rozwikłać zagadkę śmierci chłopca, który trzydzieści lat temu zmarł w jeno domu w niejasnych okolicznościach”.

Z kolei w marcu ukaże się powieść fantasy „Potworem rodzisz się albo stajesz” Tanvi Berwah (tłum. Agnieszka Brodzik).

Przeczytaj także:

Fenomen książek dla młodych

Literatura młodzieżowa i YA w Empiku

Podaj dalej
Autor: ET