Poniedziałek, 25 września 2023

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, Airbnb – serwis internetowy umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych – zaprezentował wyjątkowy zestaw ofert w Polsce, „które nie tylko oddają hołd naszemu bogatemu dziedzictwu kulturowemu, ale także pozwalają fanom sagi Andrzeja Sapkowskiego na eksplorację światów stworzonych przez tego wybitnego autora”.

Od urokliwej chatki ukrytej w gęstym lesie po malowniczy wiejski wiatrak – „te nieruchomości oferują niezapomniane przeżycia, które przenoszą gości w fantastyczne krainy, zainspirowane popularną opowieścią o Wiedźminie” – wskazano.

Jak informuje Airbnb, turystyka kulturowa to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów, stanowiący 40 proc. całego ruchu turystycznego na świecie według UNESCO. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie i aby ułatwić znalezienie domów oferujących autentyczne, kulturalne i historyczne pobyty, Airbnb wprowadziło kategorię Historyczne Domy w Polsce, składającą się z ofert o znaczeniu historycznym sięgającym XIX wieku lub nawet wcześniej.

 

 Wiejski Domek w Lesie , 781 zł / noc Chatka w górach z zapierającym dech w piersiach widokiem 388 zł / noc
Chatka Górala w Pieninach , 1.125 zł / noc Romantyczna chatka w lesie ,  246 zł / noc
Drewniana chatka z zapierającym dech w piersiach widokiem, 450 zł / noc Zamek w pięknym parku, 1300 zł / noc
Wiatrak pośród natury , 850 zł / noc

 

 

Podaj dalej
Autor: W