Niedziela, 22 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Ogólnopolska Dystrybucja Podręczników Fama Sp. z o.o. 40 - 114 Katowice, ul. Ściegiennego 7 tel. (032) 204 18 73, fax (032) 259 71 60 http://www.fama.pl, e-mail fama@fama.pl W pierwszej połowie 2005 roku nastąpiły istotne zmiany w funkcjonowaniu hurtowni Fama. Od marca prezesem jest Stanisław Kanior, a głównym udziałowcem jego córka Anna Kanior, która w lutym 2005 roku przejęła 180 udziałów Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacyjnego. Kapitał zakładowy wynosi 680 tys. zł, Anna Kanior ma obecnie 480 udziałów o wartości 480 tys. zł., 200 udziałów ma Tadeusz Heliś, poprzedni prezes hurtowni i jej założyciel. Firma jest mocno zadłużona, a udziały są zastawione przez GFR. Coraz więcej wydawnictw wycofuje swoje książki z hurtowni, zrywając współpracę w obawie przed upadłością. W 2005 roku sprzedaż Famy była minimalna. P.H. Fama rozpoczęło działalność 2 lipca 1990 roku. Firma, prowadzona przez Tadeusza Helisia, początkowo zajmowała się sprzedażą detaliczną książek i dostarczaniem podręczników do szkół z terenu Piekar Śląskich. W 1994 roku podpisano umowę z Wydawnictwem Naukowym PWN i pod jego szyldem w magazynach wynajętych od Składnicy Księgarskiej w Katowicach powstała hurtownia podręczników akademickich. Współpraca z PWN wygasła wraz z powołaniem Azymutu. Od 1998 roku Fama zaczęła w większym stopniu dystrybuować podręczniki do szkół i bibliotek szkolnych. Nasze działania okazały się na tyle efektywne, że każdy kolejny rok przynosił nam podwajanie liczby odbiorców. Nasza intensywna praca w terenie zaowocowała tym, że w roku 2000 w mojej firmie dokonało zakupu 588 szkół z terenu całego kraju. Dało to …
Wyświetlono 25% materiału - 238 słów. Całość materiału zawiera 954 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się