Poniedziałek, 1 marca 2004
Wspólny Komunikat ze spotkania wydawców edukacyjnych i księgarzy przy "okrągłym stole" W dniu 19 lutego 2004 r. w siedzibie PWN w Warszawie odbyło się spotkanie wydawców edukacyjnych z księgarzami. Wydawcy reprezentowani byli przez Sekcję Wydawców Edukacyjnych PIK. Księgarze reprezentowani byli przez przedstawicieli Sekcji Księgarskiej PIK, Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Księgarzy (ZSK), Stowarzyszenia Księgarzy Polskich (SKP), Izby Księgarzy Zrzeszenia Handlu i Usług we Wrocławiu (IK we Wrocławiu) oraz Porozumienia Księgarzy Ziemi Łódzkiej (PKZŁ). Uczestnicy spotkania uznali, iż największym problemem psującym wzajemną współpracę i stanowiącym największe zagrożenie dla księgarń jest sprzedaż bezpośrednia do szkół. Wydawcy wyrazili gotowość stopniowej likwidacji sprzedaży bezpośredniej w szkołach, o ile księgarze umożliwią im przedstawienie pełnej oferty handlowej i zapewnienie realizacji sprzedaży w księgarniach ilości podręczników zgłoszonych przez nauczycieli przedstawicielom merytorycznym wydawców oraz zapewnienie przez księgarzy terminowej realizacji płatności. Strony postanowiły w tym celu przystąpić do realizacji programu zaopatrzenia uczniów w podręczniki pod roboczą nazwą "Podręczniki 2004". Celem programu jest określenie wzajemnych relacji i zasad współpracy w kierunku uczynienia księgarni głównym (jedynym) miejscem zaopatrzenia uczniów w podręczniki. Do programu będą mogły przystępować na zasadzie dobrowolności wszystkie wydawnictwa edukacyjne oraz księgarnie. Do wypracowania warunków powołano ośmioosobowy zespół. Stronę księgarzy reprezentują: Jerzy Mechliński - ZSK, Michał Brzozowski - Sekcja Księgarska PIK, PKZŁ, Tadeusz Żochowski - SKP; Krzysztof Zaremba - IK we Wrocławiu. Stronę wydawców reprezentują: Piotr Marciszuk - Stentor, Agata Mrozowska - WSz PWN, Magdalena Walczak - Nowa Era i Sławomir Kaniasty - OW K. Pazdro. (n) Okrągły stół księgarski - to piękne hasło przyciągnęło do PWN na ul. Miodową w Warszawie blisko 40 osób. Nie było przedstawicieli WSiP, ale był list podpisany …
Wyświetlono 25% materiału - 261 słów. Całość materiału zawiera 1044 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się