Piątek, 21 kwietnia 2023

Do niedzieli w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie trwają Targi Wydawców Katolickich

Tradycyjną formułę otwierającą XXVIII Targi Wydawców Katolickich wygłosił  biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Mówił także, że Targi „w sposób mistrzowski przyczyniają się do tego, że słowo pisane, oparte o wartości chrześcijańskie, dociera do szerokiego grona odbiorców”.

„Pozdrawiam wszystkich uczestników XXVIII Targów Wydawców Katolickich, zgromadzonych na Zamku Królewskim w Warszawie. (…) Cieszę się, że znów spotykają się Państwo w tradycyjnym terminie imprezy: dwa tygodnie po Wielkanocy. Dzięki temu Targi dają niezwykłą sposobność, by niedawne radosne świętowanie przedłużyć  poprzez lekturę sprzyjającą kontemplowaniu tajemnicy zmartwychwstania i zbawienia.   (…) Składam wyrazy uznania i wdzięczności organizatorom tego ważnego przedsięwzięcia, którzy swoją misją uczynili niesienie dobrego słowa w przestrzeni literatury i mediów audiowizualnych” – czytamy w liście skierowanym do wystawców przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, który objął tegoroczne Targi Patronatem Honorowym.

Słowo pozdrowienia do uczestników Targów skierowała także Marszałek Sejmu, p. Elżbieta Witek: „Gromadząc liczne grono uczestników i odwiedzających, targi stanowią prawdziwe Święto Dobrej Książki. Książki ukazującej świat zasad i wartości w świetle ewangelicznego przesłania, które od ponad tysiąca lat kształtuje wizerunek naszej Ojczyzny”.

– Drodzy, nie byłoby tych Targów, gdyby nie było was i waszej codziennej, ciężkiej pracy. Cieszę, się, że już w pierwszych minutach po otwarciu Sali ekspozycji nie brakuje czytelników, którzy postanowili odwiedzić nasze Targi – mówił, zwracając się do wystawców i wydawców publikacji o tematyce religijnej, ks. Roman Szpakowski, dyrektor Targów i prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

W tym roku na targach goszczą wystawcy z Białorusi i Ukrainy. Również do tego odniósł się w swoim liście Prezydent Andrzej Duda: „Osobno chcę zwrócić się do wydawców, wystawców i wszystkich gości z Ukrainy. Liczę na to, że publikacje z Warszawy powędrują w świat i będą wołać o sprawiedliwość wobec rosyjskiej agresji, będącej pogwałceniem prawa międzynarodowego i ludzkiej godności. Przywrócenie tej sprawiedliwości – naprawienie krzywd i zniszczeń, jakich doświadcza naród ukraiński – uważam za rzecz najwyższej wagi”.

Ofertę blisko 15 tys. tytułów najciekawszych książek o tematyce religijnej prezentuje blisko 120 wystawców z całej Polski. Na program  towarzyszący Targów złożyło się łącznie niemal 200 godzin wydarzeń: spotkań autorskich, premier wydawniczych, paneli dyskusyjnych i pokazów filmowych.

Program Targów: https://swk.pl/program-xxviii-targow-wydawcow-katolickich/

Wyniki konkursu o Nagrodę SWK FENIKS 2023: https://swk.pl/nagroda-feniks-2023-wyniki/

Lista Wystawców: https://swk.pl/xxviii-twk-spis-wystawcow/

Informacje organizacyjne: https://swk.pl/xxviii-twk-informacje-organizacyjne/

 

Podaj dalej