Piątek, 3 lutego 2023
Salon Dzikich przyjemności

Na trzy dni galeria Studio BWA Wrocław zamieni się w otwartą pracownię wydawnictwa Dzikie przyjemności.

– Zasada jest prosta. Przyjdźcie i zszyjcie wybrany egzemplarz książki dla siebie, a drugi dla nas, żebyśmy mogły zakończyć nasze odkładane zadania. W ten sposób w ekonomii daru – Wy nam pomożecie – a my spróbujemy Wam się za to odwdzięczyć. Zapraszamy publiczność do rozgoszczenia się w wykreowanym przez nas miejscu. Salon to akcja artystyczna, podczas której stworzymy otwartą pracownię, czytelnię i rodzaj wystawy naszych publikacji. Dzikie przyjemności to pracownia graficzna i niskonakładowe wydawnictwo, w którym wydajemy to, co chcemy. W ramach swoich działań od kilku lat tworzymy książki, ale często okazuje się, że nie mamy czasu, żeby wypracować całe nakłady. Nasze zasoby leżą i czekają na ten moment, w którym do nich powrócimy. Czasem jednak wydaje się to wręcz niemożliwe  – mówią Dominika Łabądź i Joanna Synowiec, autorki tego wydarzenia.

I dodają: – Nasze działania często mają charakter wspólnotowy, ale w tym przypadku myślimy o zależności, której uznanie pozwala czasem spełnić marzenia, a innym razem dokończyć wydanie publikacji. Chcemy też porozmawiać o pomocy wzajemnej. Działaniach poza konstruktem skończonych w czasie projektów i długich, nieskończenie długich zadaniach, które układają się z rytmem naszego życia.

Salon odbywa się od 2 lutego do soboty 4 lutego w godz. 14 -18 w Studio BWA Wrocław przy ul.Ruskiej 46a/301, III piętro.

Podaj dalej
Autor: (fran),foto BWA Wrocław
Źródło: BWA Wrocław