Piątek, 24 marca 2023
Nowość HarperCollins

Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się „Królewska guwernantka”, powieść historyczna brytyjskiej autorki Wendy Holden. Poświęcona jest rzeczywistej postaci, młodej szkockiej guwernantce – Marion Crawford, która podjęła się opieki małych księżniczek, Elżbiety i Małgorzaty, na brytyjskim dworze. Marion oddała serce rodzinie królewskiej, wprowadziła powiew świeżości w pełne sztywnych konwenansów życie dziewczynek. Jednak pewne wydarzenie sprawiło, że utraciła szacunek i względy dworu, i dotkliwie odczuła ostracyzm społeczny. Holden wspaniale przywołuje i opowiada na nowo historię tej, która wychowała królową.

O KSIĄŻCE:

Dramat abdykacji, przepych koronacji, trauma drugiej wojny światowej – Marion Crawford, pieszczotliwie nazywana Crawfie, przez cały ten czas stała u boku rodziny królewskiej.

W 1933 roku młoda postępowa nauczycielka została guwernantką małych księżniczek Elżbiety i Małgorzaty. Chcąc im zapewnić normalne, radosne dzieciństwo, jeździła z nimi autobusami, zabierała je na publiczny basen i świąteczne zakupy do Woolworths.

Przez siedemnaście lat służyła w samym sercu rodziny królewskiej. Jej oddanie i lojalność okazały się jednak daremne, gdy zrobiła jeden nierozważny krok, który spowodował, że wypadła z łask i została na zawsze zepchnięta w mrok niepamięci.

Ta dogłębna, bogata w szczegóły powieść przywołuje dawno zapomnianą historię i rzuca nowe światło na najsłynniejszą rodzinę świata.

Książce patronują lubimyczytac.pl oraz Wirtualna Polska

 [Marion Crawford] była bardzo młoda, miała dopiero dwadzieścia dwa lata; ponadto była nowoczesna; należała do pierwszego w historii pokolenia kobiet, które uważały, że mają prawo do wykształcenia i pracy zawodowej. Dlaczego zatem ta bezczelna pionierka z liberalnymi poglądami przyjęła pracę dla najbardziej patriarchalnej instytucji, jaką można sobie wyobrazić? fragment książki

***

Pięknie utkana i niezwykle szczegółowa historia Heather Morris, „Tatuażysta z Auschwitz”

 O AUTORCE:

Wendy Holden była dziennikarką w The Sunday Times, Tatler i The Mail on Sunday, zanim została pełnoetatową autorką. Napisała trzynaście powieści, wszystkie z listy Top Ten bestsellerów, charakteryzujące się humorem i błyskotliwym stylem. Wendy jest mężatką, ma dwoje dzieci i mieszka w Derbyshire.

Już 7 czerwca premiera powieści historycznej o księżnej Wallis Simpson, Amerykance, dla której abdykował król Edward, wywołując skandal w Wielkiej Brytanii – „Wallis Simpson. Księżna”

 

 

 

 

Premiera: 22 marca 2023

Cena: 44,99 zł

Gatunek: powieść historyczna

Format: 145 x 215

Oprawa miękka ze skrzydełkami

Przekład: Alina Patkowska

ISBN: 978-83-276-8851-4

 

PYTANIA DZIENNIKARZY:

 

Katarzyna Szulc-Strychowska
Nr telefonu:  (+48) 697 689 819
e-mail: katarzyna.szulc@harpercollins.pl

 

O WYDAWNICTWIE:

HarperCollins Publishers to drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 17 krajach oraz ponad 200-letnią historią działalności.

HarperCollins Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 34A
02-672 Warszawa

www.harpercollins.pl

https://www.facebook.com/HarperCollinsPolska
https://www.instagram.com/harpercollinspolska/

HarperCollins Polska (@HarperCollinsPL) / Twitter

 

Podaj dalej
Autor: HarperCollins Polska