Wtorek, 31 marca 2020
Opolska biblioteka w konkursie „Supermiasta”

W tym roku, w 30. rocznicę pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin, „Gazeta Wyborcza” ogłosiła plebiscyt „Supermiasta”, który ma wyłonić „co i kogo czytelnicy doceniają w swoich miastach najbardziej?”.

W „Gazecie Wyborczej” z 30 marca opublikowano kandydatury, jakie zgłaszali redaktorzy naczelni terenowych oddziałów gazety. W jednym przypadku kandydatem jest biblioteka – Anita Dmitruczuk zgłosiła Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu, a swój wybór motywowała następująco: „ trudno mi znaleźć przykład mądrzejszej miejskiej inwestycji niż ta, która skupia tysiące mieszkańców i czyni ich lepszymi, mądrzejszymi ludźmi”. Wypowiedź zilustrowano fotografią budynku biblioteki, pod którą napisano: „piękna i ważna inwestycja”.

Opolską bibliotekę im. Jana Pawła II dobrze znają nie tylko mieszkańcy miasta i okolic, ale też uczestnicy Festiwalu Książki w Opolu, który w czerwcu ubiegłym roku odbył się po raz czwarty, gdyż większość spotkań targowych odbywała się właśnie w nowoczesnym gmachu tej książnicy, a na pobliskim skwerze usytuowano stoiska wydawców.

 

Foto: MBP Opole

Podaj dalej
Autor: (fran)