Sobota, 1 marca 2003
Literacka w Poznaniu Jedna z największych w Poznaniu, Księgarnia Literacka im. Adama Mickiewicza położona jest w samym centrum miasta - mieści się w budynku poznańskiego Domu Książki, do którego zresztą należy, znajdującym się dokładnie na wprost widocznego z oddali, odległego o grubo ponad kilometr słynnego poznańskiego Bazaru. Sąsiaduje z budowlą tyleż sławną, co oryginalną - tzw. "okrąglakiem", przez dziesięciolecia jedynym domem towarowym w stolicy Wielkopolski, mającym kształt kilkupiętrowego walca. Położenie to było kiedyś w Poznaniu miejscem najlepszym do handlowania, obecnie - zdaniem kierownika księgarni od 1983 roku, Janusza Szaja - jego atrakcyjność maleje, bo główny strumień publiczności w centrum przemieszcza się sąsiednimi ulicami. Na niewiele się zdały próby przedłużenia działania księgarni do godz. 21-szej. Nie było dla kogo... Pomysł postawienia w tym miejscu budowli służącej książce (ogromna księgarnia plus zaplecze Domu Książki) pochodzi z przełomu …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 540 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się