Wtorek, 18 czerwca 2024
Magdalena Tulli gościnią wydarzenia

Muzeum Literatury zaprasza na Piknik Literacki dla Dzieci, który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godz. 10 w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Program tegorocznego Pikniku koncentruje się wokół jedynej książki dla dzieci napisanej przez Magdalenę Tulli – główną gościnię wydarzenia.

„Ten i tamten las” to zbiór wyjątkowych opowiadań, zilustrowany przez Ariela Rosé i wydany przez Oficynę Wydawniczą Wilk&Król w 2017 r. Świat opowieści Tulli z tego zbioru zapełniają leśne zwierzęta, które, przedstawione w swoim naturalnym środowisku, są podzielone wewnętrznymi konfliktami, będącymi odbiciem ich światopoglądów. W toku opowieści okazuje się, że swary i niesnaski zwierzęcych postaci niepokojąco przypominają kłótnie, które rozgrywają się w centrum ludzkiego życia społecznego. Książka Tulli okazuje się tak naprawdę opowieścią o społeczeństwie demokratycznym – jego wadach i zaletach, tym co je różni i tym, co je solidaryzuje.

Mimo że „Ten i tamten las” zostało wydane w 2017 roku, pozostaje aktualna do dzisiaj. O tym, co skłoniło Magdalenę Tulli do napisania tego zbioru opowie sama autorka podczas spotkania autorskiego, które będzie głównym punktem programu Pikniku. Poprzedzać je będą warsztaty, które będą nawiązywać do książki wspomnianej autorki. Dzieci wraz z animatorkami wykonają i ozdobią zajęcze uszy, stworzą własną grę planszową oraz wcielą się w postaci, które zapełniają karty opowiadań Tulli.

 

Program Pikniku:

10:00 USZY DO GÓRY

Kreatywne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają i ozdobią królicze uszy. Zajęcia sprzyjają rozwijaniu wyobraźni, zdolności manualnych i spędzeniu czasu w twórczej atmosferze.

  • Liczba miejsc: 10
  • Wiek uczestników: 8-12 lat

11:20 LEŚNA PRZYGODA

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z mieszkańcami lasu i stworzą własną grę planszową, którą zapełnią leśne zwierzęta. Zajęcia wspomagają rozwój strategicznego i logicznego myślenia, ale przede wszystkim służą dobrej zabawie!

  • Liczba miejsc: 10
  • Wiek uczestników: 8-12 lat

 

12:40 TEN I TAMTEN LAS

Aktorki od lat pracujące z dziećmi i młodzieżą, właścicielki fundacji „Po Prostu Da Się”, zaprezentują interpretację wybranych fragmentów książki Magdaleny Tulli. Po czytaniu uczestnicy sami wcielą się w ulubione postacie podczas zabaw ruchowych!

  • Liczba miejsc: 20
  • Wiek uczestników: 6-13 lat

 

W celu zapisu na warsztaty prosimy o przesłanie maila na adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

14:00 SPOTKANIE Z MAGDALENĄ TULLI

Autorka opowie nam, co skłoniło ją do napisania pierwszej i jedynej w jej dorobku książki dla dzieci. Porozmawiamy, dlaczego książka, która ukazała się w 2017 roku, dzisiaj jest nawet bardziej aktualna i dlaczego warto zachęcać do niej dzieci.

  • Prowadzenie: Agnieszka Rosner

 

Podczas pikniku będzie możliwość zakupu książki „Ten i tamten las” Magdaleny Tulli.

Wstęp wolny. Na gości będzie czekał poczęstunek.

Program Pikniku Literackiego dla Dzieci: https://muzeumliteratury.pl/ten-i-tamten-las-piknik-literacki-dla-dzieci/

Muzeum Literatury: https://muzeumliteratury.pl

 

Podaj dalej