Wtorek, 11 czerwca 2024

W piątek 7 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim. Spotkanie było częścią 8. Festiwalu Książki w Opolu.

Podczas wydarzenia Piotr Milewski wraz z licznie zgromadzoną publicznością świętował przyznanie nagrody Magellana Magazynu literackiego KSIĄŻKI dla książki “Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta” (Wydawnictwo Świat Książki). Spotkanie poprowadził Bartosz Jankoś.

– Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie do uczestnictwa w Festiwalu i MBP w Opolu za gościnę. To było wspaniałe spotkanie w rodzinnym mieście, z którego wyruszyłem w świat – powiedział autor po spotkaniu.

W „Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta” Piotr Milewski zaprasza w podróż po Tokio, którego nie opisują przewodniki. Warto podążyć jego śladem, wąskimi alejkami, przez targi rybne, dzielnice czerwonych firanek, warsztaty rzemieślnicze, dawne miejsca egzekucji, świątynie i chramy, w których odbywają się słynne festiwale, i odkryć nieznaną twarz japońskiej stolicy.

Książka „Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta” jest już dostępna w księgarniach. Zapraszamy do lektury i odkrywania niezwykłego Tokio razem z Piotrem Milewskim.

O autorze:
Piotr Milewski – urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2021), Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2022), Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (2018) oraz Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji (2020). Współautor książek Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów (2006), Azja. Opowieści podróżne (2018) oraz Wyspa. Opowieści podróżne (2019) . Czterokrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Laureat nagrody magazynów „National Geographic Traveler” i „National Geographic Polska”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.

Podaj dalej
Autor: P, Fot. R. Mielnik