Piątek, 21 lipca 2017
6000 książek dla bibliotek
W lipcu Państwowy Instytut Wydawniczy w ramach akcji upowszechniającej czytelnictwo nieodpłatnie przekazał ponad 6000 książek kilkudziesięciu instytucjom publicznym oraz organizacjom pożytku publicznego. Akcji patronowała prof. Magdalena Gawin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a przedsięwzięcie otrzymało wsparcie Biblioteki Narodowej. Jak poinformowała Magda Lasia, rzecznik prasowy PIW, wartość przekazanych książek wynosi ponad 250 tys. zł. Wśród odbiorców znalazły się m.in. Biblioteka Narodowa, Instytut Kultury Polskiej UW, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku, gmina Czarne w Bieszczadach, zakłady karne w Grudziądzu i Białymstoku oraz liczne wypożyczalnie miejskie. - Przekazując nieodpłatnie książki, PIW stara się wypełnić powinności wobec polskiej kultury, które pojawiły się wraz z przekształceniem oficyny ze spółki w państwową instytucję kultury. Naszym zadaniem nie jest już bowiem jedynie wydawanie cennych pozycji literatury polskiej i światowej, lecz także prowadzenie działań …
Wyświetlono 25% materiału - 129 słów. Całość materiału zawiera 517 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się