Poniedziałek, 8 lipca 2024

Arkadiusz Seidler, związany  z branżą książkową od 24 lat, w tym ostatnie dziewięć lat spędził w Audiotece, realizuje się w nowej roli… podcastera. Uruchomił właśnie projekt „Pin Kultury”. Jak przekazał naszej redakcji, to jego nowe zajęcie hobbystyczne. „Po prostu wykorzystuję czas, by zdobyć nowe umiejętności i w przerwie między kolejnym wyzwaniem zawodowym spędziłem dwa ostatnie miesiące w Hiszpanii na rozmowach z tamtejszą Polonią”.

A na LinkedIn zamieścił taki wpis: „Ostatnie dwa miesiące spędziłem w Hiszpanii, gdzie oprócz słońca, plaży, wina… nagrywałem podcast. W swoim zawodowym życiu dotychczas zarządzałem całymi organizacjami, wcześniej działami sprzedaży i promocji albo łączyłem ludzi i szukałem okazji biznesowych… Korzystałem ze swoich talentów i organizowałem przestrzeń dla innych, wyszukiwałem tematy lub tytuły, które mogłyby zainteresować czytelników czy słuchaczy… Często podpowiadałem, co warto napisać albo nagrać. Ale sam nigdy twórcą się nie czułem. Uznałem zatem, że czas spróbować swoich sił w tej dziedzinie i już wiem, że to doświadczenie pozwoli mi jeszcze lepiej zrozumieć wszystkich twórców! Podczas mojego pobytu w Hiszpanii nagrałem siedem rozmów z Polakami. (…) Czy wyszło idealnie – nie. Czy jestem z siebie zadowolony – tak! Czy było warto spróbować – zdecydowanie TAK!!”.

Podcast przedstawia historie Polaków, którzy wyjechali na stałe do Hiszpanii i mieszkają na Costa Blanca. W rozmowie z Arkadiuszem Seidlerem opowiadają o swojej ścieżce zawodowej w Hiszpanii, o plusach i minusach życia na słonecznym wybrzeżu.

Jak wskazuje Arkadiusz Seidler, „w ostatnim czasie tysiące Polaków zdecydowało się kupić dom w Hiszpanii. Wg oficjalnych statystyk, staliśmy się obecnie trzecią najbardziej aktywną nacją na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Kupujemy domy wakacyjne, apartamenty i mieszkania w celach czy to inwestycyjnych, czy z myślą o rozpoczęciu nowego życia. Część osób planuje mieszkanie wynajmować, inni zaś poszukują po prostu domu wakacyjnego dla siebie i rodziny. Jest też wciąż wiele osób w Polsce, które zastanawiają się czy Hiszpania to dobry kierunek, jak tam się mieszka i żyje, jak znaleźć pracę oraz, co jest droższe a co tańsze niż w Polsce”.

Gościnią pierwszego odcinka jest Joanna Malinowska, certyfikowana nauczycielka jogi (Ahimsa Yoga) z ponad 10-letnim doświadczeniem, organizatorka warsztatów jogowych stacjonarnych i wyjazdowych w Hiszpanii na Costa Blanca i na Teneryfie.

Bohaterem drugiego odcinka podcastu jest Tomek Trautman, doświadczony motocyklista, właściciel strony mototours.pl, przewodnik wycieczek motocyklowych po Costa Blanca w Hiszpanii.

W trzecim odcinku, który zostanie wyemitowany 14 lipca, będzie można posłuchać rozmowy z Moniką i Bartkiem, pomysłodawcami, założycielami i właścicielami bezpłatnej platformy informacyjnej Polska Costa i gazety, która ukazuje się od stycznia 2024.

Podcast dostępny jest tutaj:

https://pinkultury.pl/podcasts/pin-kultury/

https://open.spotify.com/show/73AXqAvc3eoXq60eboPzT8

https://www.youtube.com/channel/UCcs64TICpAd_YkjGMnGMGBw

 

 

 

 

Podaj dalej
Autor: ET