Wtorek, 14 grudnia 2021
Największą popularnością cieszyły się panele „Rynek książki po pandemii. Debata" oraz "Supermoc książek"

Za nami BookForum (9-10 grudnia) – wirtualna bezpłatna konferencja branży książkowej –  organizowane przez Legimi i Literacką Technologie przy wsparciu Polskiej Izby Książki, Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu oraz Biblioteki Analiz, pod patronatem Lubimy czytać i Instytutu Książki.

W ramach wydarzenia miały miejsce dyskusje i warsztaty, w tym część dedykowana bibliotekom w bloku Biblioteka 5.0. Doświadczeniami podzielili się polscy i zagraniczni wydawcy, księgarze i bibliotekarze. Eksperci od technologii i marketingu zaprezentowali sprawdzone rozwiązania. Można było nadrobić bookstagramowe nowości, dowiedzieć się, jak z wykorzystaniem nowinek w social mediach jeszcze ciekawiej promować książki oraz uzupełnić wiedzę w zakresie prowadzenia transmisji live.

W ciągu dwóch dni uczestnicy Book Forum wzięli udział w 9 wydarzeniach online. Webinary, i dyskusje poprowadziło w sumie 29 panelistów z Polski, Izraela i Niemiec. Na BookForum zarejestrowało się ponad 1000 uczestników, a transmisje live śledziło ponad 5000 widzów.

Największą popularnością cieszyły się panele „Rynek książki po pandemii. Debata” z udziałem Izabeli Sadowskiej z Lubimyczytać.pl, Agnieszki Stankiewicz-Kierus z Wydawnictwa Kobiecego, Anny Gruszeckiej z Biblioteka Raczyńskich, Renka Mendrunia z Nielsen Book/BookScan Polska, Mikołaja Małaczyńskiego z Legimi oraz zorganizowana przez Polską Izbę Książki rozmowa Marii Deskur, prezeski Fundacji Powszechnego Czytania i szefowej wydawnictwa Słowne z Maciejem Wituckim, prezydentem Konfederacji Lewiatan pod hasłem “Supermoc książek. Czy czytanie ma znaczenie dla gospodarki i rozwoju?”.

Najbardziej obleganym warsztatem okazał się webinar “Znajdź swój przepis na kreatywny #Bookstagram, czyli jak czytać książki na Instagramie?” prowadzony przez Justynę Mudło w ramach konferencji Biblioteka 5.0.

Duże zainteresowanie wzbudziła dyskusja pod hasłem “Polska literatura za granicą: jak trafić z książką na światowy rynek?”, w której brały udział Agnieszka Urbanowska z IK, Ewa Bolińska-Gostkowska z wydawnictwa Znak oraz Tali Carmi, współzałożycielka eBook-Pro z Izraela.

Wszystkie wydarzenia zostały nagrane i udostępnione na YouTubie z myślą o tych, którzy nie mogli uczestniczyć na żywo w wybranych panelach.

Poniżej lista linków:

Znajdź swój przepis na kreatywny #Bookstagram, czyli jak czytać książki na Instagramie?
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fpdm

Rynek książki po pandemii. Debata
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fpdg

Książka elektroniczna w szkolnej bibliotece
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fpd7

Prezydenci miast mówią: Księgarnie są ważne
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fpfk

Biblioteka 2050
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fpfs

Niech żyje papier! Webinar: jak do ebooków szybko i na zawsze zniechęcić natrętnych czytelników
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fpfb

Supermoc książek. Czy czytanie ma znaczenie dla gospodarki i rozwoju?
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fp5x
Jak łatwo robić dobrej jakości transmisje live w Internecie?
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fp5m
Polska literatura za granicą: jak trafić z książką na światowy rynek?
Link do nagrania: https://tiny.pl/9fp5tWydarzenia konferencyjne spięte pod szyldem “Biblioteka 5.0″ odbyła się w ramach projektu „Sztuczna inteligencja w służbie książki” współfinansowanego w ramach programu „Kultura” z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021. Liderem projektu jest Biblioteka Raczyńskich, partnerzy to Literacka Technologie, Miasto Poznań, NORLA (Norwegian Literature Abroad), Instytut Książki.

Podaj dalej
Autor: Literacka Sp. z o.o.