Poniedziałek, 12 lipca 2021
Zwyrtała dla biblioteki Stacja Kultura w Rumi

Od 7 do 10 lipca trwała ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju. Festiwal organizowany jest w formule hybrydowej.

W trakcie wydarzenia wręczono nagrodę „Zwyrtała 2021” za najlepszy pomysł na promocję czytelnictwa. W tym roku „Zwyrtała” ponownie powędrował do biblioteki Stacja Kultura w Rumi.  Nagrodzono projekt „Od baśni do fantasy”, w którym punkt wyjścia do znakomicie przeprowadzonych, nowoczesnych działań  promocyjnych stanowiły tradycyjne opowieści kaszubskie – „Kaszubajki”.

Z festiwalową publicznością spotkali się „na żywo”: Grażyna Bąkiewicz,  Justyna Bednarek, Marianna Oklejak,  Małgorzata Swędrowska, Katarzyna Kozłowska, Agnieszka Żelewska, Barbara Gawryluk, Rafał Witek, Witold Vargas, Agnieszka Wolny-Hamkało i Marta Kisiel. Fragmenty książek przeczytali aktorzy: Anna Cieślak, Jerzy Stuhr i Magdalena Walach.

Dorośli mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanej dla nich konferencji, podczas której 12 ekspertów dzieliło się inspiracjami, związanymi z promocją czytania i rozwijaniem kreatywności  dzieci.

Festiwalowe spotkania były transmitowane online. Towarzyszyła im emisja nagranych wcześniej filmów warsztatowych.  Wszystkie wydarzenia Rabka Festiwal 2021 dostępne są w sieci: na Facebooku i na Youtube oraz na stronie www.rabkafestival.pl

Ci, którzy dotrą do Rabki po festiwalu, mają jeszcze szansę zobaczyć festiwalowe wystawy, które będą czynne przez całe wakacje: „Maryjki” – ilustracje Marianny Oklejak – w Miejskiej Bibliotece Publicznej, „Bookface. Księga twarzy pisarzy” Tomasza Brody – w altanie na bulwarach nad Poniczanką, „Mała książka – wielka sztuka” – ilustracje Iwony Chmielewskiej, Elżbiety Wasiuczyńskiej i  Józefa Wilkonia –  w Zakładzie Przyrodoleczniczym oraz wystawę wakacyjnych inspiracji czytelniczych na tablicach w Parku Zdrojowym.

Festiwal zrealizowany został przez Agencję Promocyjną OKO, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Rabce-Zdroju, dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Rabka-Zdrój i środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Agencja Promocyjna OKO