Czwartek, 13 kwietnia 2023
Wiersze czytają Maja Komorowska i Olgierd Łukaszewicz

Maja Komorowska i Olgierd Łukaszewicz przeczytają wiersze podczas charytatywnej zbiórki dla Ukrainy. Wśród autorów tekstów polscy poeci i poetki. Oprawa muzyczna Inna Ischenko.

Wydarzenie “Poezja dla Ukrainy” odbędzie się w piątek 14 kwietnia o godzinie 17.45 w Centrum Łowicka przy ul. Łowickiej 21 w Warszawie.

Widzowie będą mogli usłyszeć wiersze przeczytane przez Maję Komorowską i Olgierda Łukaszewicza, a oprawę muzyczną zapewni Inna Ischenko. Wydarzeniu ma towarzyszyć zbiórka charytatywna na rzecz pogrążonej w wojnie Ukrainie.

Zbiórka charytatywna „Wesprzyj Ukraińców poszkodowanych wojną”
www.zbiorki.gov.pl
Nr zbiórki 2023/1420/OR

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć wiersze autorek i autorów:

Krystyna Basińska-Urbańczyk
Malarka, poetka, animatorka kultury, mieszkanka Tychów, założycielka Domu Pracy Twórczej jej imienia w Kuźnicy Błońskiej, organizatorka spotkań poetyckich. Autorka książki poetyckiej „Światłopiórkokruszenie”. Los człowieka jest najważniejszym tematem jej poezji. Nominowana w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” na osobowość roku 2018, wpisana do encyklopedii Who is Who of European Women 2012. Jej malarstwo było prezentowane na 20 wystawach indywidualnych i zbiorowych

Andrzej Brochocki
Liceum ukończył w Milanówku, mieszka w Warszawie na Mokotowie, ukończył studia na Wydziale Architektury PW, pracował jako czynny architekt, łącząc pracę zawodową z działalnością kulturalną. Debiutował w piśmie „Kierunki”. Był autorem piosenek dla kabaretów Hybrydy i Pod Egidą, jego dwa ostatnie tomiki poezji wydano pod tytułem „Zapis ubywania” i „Zapis ubywania 2.0″.

Jerzy Górnicki
Architekt, urbanista, podróżnik. Honorowy obywatel stanu Oklahoma, poeta z sercem pośrodku, mieszka w Warszawie. Tworzy od 1980 roku. Wydał tomiki poezji „Milenium”, „Wiersze”, „Wyrwane z życia”, „Wiersze dla moich wnuczek” oraz prozę „Zapętleni”, „Rozkład jazdy, czyli opowiadania prawdziwe do czytania nie tylko w pociągu”. W przygotowaniu powieść współczesna „Obsesja”. Jego wiersze drukuje miesięcznik literacki „Dwukropek” w RPA.

Sławomir Jabłoński
Poeta, mieszkaniec Darłowa. Szuka w twórczości odpowiedzi na to, czym jest miłość, szczęście, dusza i ból ludzkiej egzystencji. Wrażliwość z empatią znajdują miejsce w jego poezji. Efektem tych poszukiwań są dwa tomiki poezji. Wiersze publikuje na forach internetowych, gdzie ma dużą grupę czytelników.

Krystyna Kermel
Poetka z Leszna Wielkopolskiego, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w szkole średniej. Do tej pory wydała: „O Lesznie impresje, refleksje”, „Jesienne liście”, „Sumienie sumień i serce serc” (o JPII), „Na serdecznej strunie pamięci”. Jej impresje poetyckie stanowią część albumu Kolegiata Leszczyńska pw. św. Mikołaja. Wiersze autorki znalazły się w wielu antologiach grup poetyckich na Facebooku, zamieszcza je na własnym profilu i stronie Magia Słów.

Mariola Kantor
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieszka i pracuje w Wolbromiu, poetka z powołania i temperamentu. Wydała tomik poezji „Niebo mówi za mnie”.

Grażyna Krzystek
Urodzona w Polsce, od lat 80. mieszka w Berlinie, pracowała w Jugend Kunst Schule. Sztuka zawsze była jej inspiracją. Poezję łączy z pracami malarskimi, zwłaszcza akwarelą, rysunkiem i grafiką. Jej twórczość osadzona jest w realiach życia społeczeństwa, jak i osobistego. Jest aktywna na forach internetowych.

Podaj dalej
Autor: ET